اخبار اخبار

17:53
2 اردیبهشت 1397

همسر جانباز شهید علی خوش لفظ

معتقدم ایمان علی‌آقا در کتاب «وقتی مهتاب گم شد» تلالو و تشعشع می‌کند

ژاله ایمانی همسر جانباز شهید علی خوش لفظ با اشاره به اینکه ارزش کتاب «وقتی مهتاب گم شد» از یک کتاب درسی بالاتر است، اظهار داشت: علی آقا هیچگاه در برگی از این کتاب نگفته که فلان ایثار و فداکاری از من سر زد در حالی که تمام خوبی‌های همرزمان خود را در این کتاب بیان کرده است، معتقدم به نوعی ایمان علی‌آقا در این کتاب تلالو و تشعشع می‌کند

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «وقتی مهتاب گم شد» قبل از آنکه شرح زندگی علی خوش لفظ باشد، روایتی عینی از یک واقعه‌ تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند.

 علی خوش لفظ که نامش را بخاطر نزدیکی تولدش با ولیعهد پهلوی، جمشید گذاشته‌اند، سال‌ها بعد در نوجوانی، همزمان با وقوع انقلاب اسلامی خود نیز دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان‌ها می‌شود. همین انقلاب درونی باعث می‌شود که او در اولین اعزام به جبهه نام خود را به علی خوش لفظ تغییر دهد و سرانجام زندگی‌اش هم تغییر کند.

علی پانزده ساله در عنفوان جوانی با اصرار فراوان خود به جبهه اعزام می‌شود و آنجاست که درمی‌یابد شهادت ارمغانی است که با ترک خود بدست می‌آید، اما گویی قرار است علی خوش لفظ با تنی مجروح و خسته زنده بماند، تا سال‌ها بعد ماجرای وصل حدود هشتصد دوست و برادرش را برای ما روایت کند.

ژاله ایمانی همسر جانباز شهید علی خوش لفظ درباره کتاب «وقتی مهتاب گم شد» که مزین به تقریظ مقام معظم رهبری گردید می‌گوید: ارزش این کتاب برای من از یک کتاب درسی بالاتر است و سعی کردم مو به موی کتاب را حفظ کنم، تا جایی که اسامی همه فرماندهان، شهدا و ... را با خودم مرور می‌کنم تا به خاطر سپرده شود.

وی ادامه می‌دهد: ابتدای کتاب که مربوط به دوران کودکی شهید خوش‌لفظ است خندیدم، اما در بخش‌هایی که مربوط به دوران جبهه‌ و جنگ بود بیشتر گریستم، شجاعت همسرم در قسمت‌هایی از این کتاب قابل تحسین است و آن چیزی که در کتاب از همه ملموس‌تر است این است که علی‌آقا مَنیت خود را زیر پا گذاشته و هیچگاه در برگی از این کتاب گفته نشده که فلان ایثار و فداکاری از من سر زد در حالی که تمام خوبی‌های همرزمان خود را در این کتاب بیان کرده است، معتقدم به نوعی ایمان علی‌آقا در این کتاب تلالو و تشعشع می‌کند.

همسر شهید خوش لفظ می‌گوید: شهید خوش‌لفظ قبل از نگارش کتاب، شروطی را برای نویسنده عنوان می‌کند و از نویسنده می‌خواهد که به آنها پایبند باشد. نخست آنکه کار نگارش از روی اخلاص باشد، ثانیاً صحت و سُقم خاطرات سنجیده شود و ثالثاً خالی از تخیل باشد و خدا رو شکر نویسنده این کتاب ارزشمند آقای حمید حسام به تمام اصول پایبند بودند.

خانم ایمانی در پایان اظهار می‌دارد: «کتاب وقتی مهتاب گم شد» همانند یک ستاره‌ای درخشان در آسمان است که راه را به زمینیان نشان می‌دهد و به حق این کتاب توانسته است حلقه واسط بین شهدا و خوانندگان باشد، امید است که با خواندن این قبیل از کتاب‌ها بتوانیم رشادت‌های شهدا و جانبازان را ارج نهیم و ادامه دهنده راه آنها در آینده باشیم.

گفتنی است ژاله ایمانی متولد سال 1346 است که در سال 66 با شهید سرافراز علی خوش‌لفظ ازدواج نموده و ثمره این ازدواج دو فرزند پسر و یک دختر است.

برای خرید نسخه الکترونیک این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه صوتی این کتاب اینجا کلیک کنید.

برای خرید نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن