اخبار اخبار

18:02
15 فروردین 1397

عبدالمجید نجفی : ادبیات نوجوان مظلوم واقع شده است

نجفی نویسنده با سابقه ادبیات کودک و نوجوان درباره ادبیات نوجوان گفت: متاسفانه ادبیات نوجوان با یک مظلومیت و یا حتی غفلت واقع شده است. در واقع ادبیات نوجوان به نوعی دربین ادبیات کودک و بزرگسال نادیده گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، عبدالمجید نجفی در این باب اظهار داشت: از نظر حیث تولید کارهای ادبی و هنری ادبیات کودک رو به جلو است اما متاسفانه ادبیات نوجوان با یک مظلومیت و یا حتی غفلت واقع شده است.
 
وی ادامه داد: برای جبران این کاستی در ادبیات نوجوان باید سیاست گزاران فرهنگی نقشه راهی را در این زمینه ترسیم کنند و با ایجاد کارگروهی از چندین وزارتخانه و نهاد از جمله وزارت ارشاد، آموزش و پروروش و حوزه هنری  در جهت رونق ادبیات نوجوان تلاش کنند.
 
 نجفی همچنین در پاسخ به روز جهانی ادبیات کودک و و نوجوان(14فروردین) و فعالیت این حوزه در کشورمان نسبت به بازار نشر دنیا گفت: یکی از آرزوهای دیرنه من تاسیس یک دارالترجمه در ادبیات خصوصا ادبیات کودک و نوجوان است که با حضور کارشناسان ‌خبره و بی طرف و با حضور مترجمان چیره‌دست آثار به نحو مطلوبی ترجمه شود تا راه ورود به بازارهای جهانی نشر هموار شود.
 
وی افزود: البته ناگفته نماند تصویرگران کشورمان در عرصه ادبیات کودک و نوجوان در جشنواره‌های بین المللی پیشتاز هستند و آثارشان بیشتر از نویسندگان این حوزه دیده و برگزیده شده است.
 
 نجفی در پایان خاطر نشان کرد: اعتماد سازی و حمایت از نویسندگان نوجوان نویس نیز یکی دیگر از راههای توسعه ادبیات نوجوان است.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن