اخبار اخبار

10:57
16 اسفند 1396

خاطرات سفیر به چاپ دهم رسید

شادمهری از نگارش جلد دوم «خاطرات سفیر» خبر داد

نیلوفر شادمهری در حالی از نگارش جلد دوم "خاطرات سفیر" خبر داد که این کتاب در کمتر از چند ماه به چاپ دهم رسیده و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر ، مراسم نقد و بررسی کتاب «خاطرات سفیر» در دانشگاه الزهرای تهران فرصتی بود تا نیلوفر شادمهری نویسنده این کتاب، اعلام کند در حال نوشتن جلد دوم این است.
شادمهری در این مراسم گفت تعداد دیگری از خاطرات جذاب دوران تحصیل در فرانسه را می‌خواهم در جلد دوم بیاورم که فکر می‌کنم مثل جلد اول خواندنی باشند.
این نویسنده همچنین در این مراسم از استقبال دوستان دوران تحصیل خود در فرانسه خبر داد و گفت آنها از اینکه خاطرات مشترکمان را به کتاب تبدیل کرده‌ام خیلی هیجان زده شده‌اند و درخواست کردند که کتاب را برایشان بفرستم.
کتاب «خاطرات سفر»، نوشته نیلوفر شادمهری، دربردارنده خاطرات دانشجوی مسلمانی است که در فرانسه با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شود که رعایت حجاب یکی از آنهاست. تصور ذهنی نادرست مردم فرانسه از اسلام و مسلمان و وجود صدها پرسش‌ و باور در این زمینه، کار را برای او که رعایت ارزش‌های دینی را بر هر چیز دیگری ترجیح می‌دهد، دشوار می‌کند.
شادمهری در این اثر که حاصل یادداشت‌های او در دوران دانشجویی‌اش در فرانسه است، تصویری کوتاه اما گیرا از فضای جامعه فرانسه و باورهای آنها در قبال مسلمانان نشان می‌دهد.
راوی این کتاب، دختری است که در آرزوی تحصیل در یکی از دانشگاه‌های مهم فرانسه راهی این کشور می‌شود، اما صرفاً به دلیل رعایت حجاب و التزام به قوانین اسلام، دانشگاه از پذیرش او منصرف شده و او به اجبار در دانشگاه دیگری ادامه تحصیل می‌دهد. او که برای تحصیل به کشور دیگری سفر کرده بود، حالا در یک دوراهی قرار می‌گیرد.
شادمهری در دوران دانشجویی یادداشت‌های کوتاهی را در وبلاگی به نام «سفیر» از تجربیاتش منتشر می‌کرد که بازخورد خوبی داشت. به گفته او گاه حتی در برخی از پست‌ها، 500 کامنت از تشویق تا تحقیر نوشته و منتشر می‌شد.
برداشت‌های نادرست فرانسوی‌ها و حتی مسلمانان این کشور از ایران و اسلام انگیزه مطالعه و بحث در این زمینه را در شادمهری ایجاد کرد؛ چرا که او به این نتیجه رسیده بود که بیش از آنکه او را به عنوان یک دانشجو ببینند، به عنوان «ایران» می‌بینند که باید پاسخگو باشد. او حالا دیگر سفیر ایران شده بود..
گفتنی است «خاطرات سفیر» تا کنون به چاپ دهم رسیده است و انتشارات سوره مهر به منظور تسهیل در دسترسی مخاطبان و علاقه‌مندان کتاب، نسخه  الکترونیک این کتاب را هم در کتابخوان اختصاصی این ناشر عرضه کرده است.


برای خرید نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.
برای خرید نسخه الکترونیک این کتاب اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن