اخبار اخبار

11:14
13 اسفند 1396

۱۲ تا ۲۴ اسفند در شبکه آموزش اتفاق می‌افتد

«وقتی مهتاب گم شد» در قاب تلویزیون

کتاب «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات شهید علی خوش لفظ نوشته سردار حمید حسام این هفته با اجرای آرمان غفاریان در برنامه رو به روی ماه شبکه آموزش روایت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این برنامه کتابخوانی که روایت تصویری آثار است از ساعت ۲۳ هر شب و به مدت شش شب از شبکه آموزش به کتاب «وقتی مهتاب گم شد» اختصاص دارد.
کتاب «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات علی خوش لفظ که پس از تحمل جراحات جنگ، چندی پیش به شهادت رسید، توسط آرمان غفاریان گوینده و بازیگر تئاتر و سینما در برنامه «رو به روی ماه» اجرا خواهد شد.
«وقتی مهتاب گم شد» قبل از آنکه شرح زندگی علی خوش‌لفظ باشد، روایتی عینی از واقعه‌ا‌ی تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند. علی خوش‌لفظ، که نامش را به دلیل نزدیکی تولدش با ولیعهد پهلوی، جمشید گذاشته بودند، سال‌ها بعد در نوجوانی، هم‌زمان با وقوع انقلاب اسلامی، دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان‌ها می‌شود. همین انقلاب درونی باعث می‌شود در اولین اعزام به جبهه نام خود را به علی تغییر دهد و سرانجام زندگی‌اش هم تغییر کند. علی پانزده ساله در عنفوان جوانی با اصرار فراوان خود به جبهه اعزام می‌شود و آنجاست که درمی‌یابد شهادت ارمغانی است که با ترک خود به‌ دست می‌آید، اما گویی قرار است علی خوش‌لفظ با تنی مجروح و خسته زنده بماند؛ تا سال‌ها بعد ماجرای وصل حدود هشتصد دوست و برادرش را برای ما روایت کند.

 


تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب:
بسم ‌الله‌ الرحمن ‌الرحیم
بچه‌های همدان؛ بچه‌های صفا و عشق و اخلاص؛ مردان بزرگ و بی‌ادعا؛ یاران حسین (علیه‌السلام)؛ یاوران دین خدا و آن‌گاه مادران؛ مردآفرینان شجاع و صبور و آن‌گاه فضای معنویت و معرفت؛ دل‌های روشن، همت‌ها و عزم‌های راسخ؛ بصیرت‌ها و دیدهای ماورائی. این‌ها و بسی جویبارهای شیرین و خوشگوار دیگر از سرچشمة‌ این روایت صادقانه و نگارش استادانه، کام دل مشتاق را غرق لذت می‌کند و آتش شوق را در آن سرکش‌تر می‌سازد.
راوی، خود شهیدی زنده است. تنِ به‌شدت آزردة او نتوانسته از سرزندگی و بیداری دل او بکاهد و الحمدلله ربّ العالمین نویسنده نیز خود از خیل همین دلدادگان و تجربه‌دیدگان است. بر او و بر همة آنان گوارا باد فیض رضای الهی؛ ان‌شاء‌الله. دربارة‌ نگارش این کتاب، آنچه نوشتم کم است؛ لطف این نگارش بیش از این‌هاست. مقدمة کتاب یک غزل به تمام معنی است. 13۹۵/۱۰/۱۸
برای خرید نسخه الکترونیک این کتاب اینجا کلیک کنید.
برای خرید نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.
برای خرید نسخه صوتی این کتاب اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن