اخبار اخبار

15:24
18 بهمن 1396

داستان‌هایی از حضور نوجوان در انقلاب اسلامی

به مناسبت فرارسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به معرفی کتاب «جاسوس» خواهیم پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «جاسوس» اثری از مجموعه قصه‌های انقلاب برای نوجوانان است. مجموعه هفت جلدی «داستان‌های انقلاب» با ویرایش محمدرضا سرشار(رهگذر) شامل گزیده داستان‌های کوتاه درباره پیروزی انقلاب اسلامی برای نوجوانان است.
 
 محمد رضا سرشار سعی کرده به کمک نویسنده های نوجوان نویس، داستان‌های مربوط به انقلاب را در یک کتاب و یک مجموعه جمع آوری کند. این اثر(جاسوس) حاوی چهار داستان کوتاه از چهار نویسنده است.
 
اولین داستان این کتاب با نام «اولین نقش من»، به قلم «علی آقاغفار» به رشته تحریر در آمده است. «اولین نقش من» داستان ۲ نوجوان است به نام های مصطفی و احمد که دوست دارند در فعالیت های انقلابی مسجد محلشان نقشی داشته باشند اما به دلیل سن کمشان کاری به آنها سپرده نمی شود؛ به همین دلیل تصمیم می گیرند به صورت خود جوش کاری انجام دهند ونظر روحانی محلشان را به خود جلب کنند.
 
مصطفی که از قبل برای این کار برنامه ریزی کرده است احمد را درجریان می گذارد تا ماجرای جذاب و دلهره آوری را اجرا کنند. پس از موافقت احمد، لباسهای کهنه و مندرسی را به تن می کنند وشبانه به بهانه ی اطلاعیه حراج مبل و صندلی سلطنتی از خانه بیرون می زنند.
 
داستان دوم این کتاب «جاسوس» نام دارد که نویسنده ی این قسمت «مجید درخشانی» است. جاسوس داستان پسربچه ای است به اسم حمید که عموی او از روحانیونی است که علیه رژیم شاه به منبر می رود. 
  
ماجرا از این قرار است که روزی عموی حمید که شیخ فتح الله نام داردبه منبر می رود وآخرمنبرش شروع به صحبت علیه شاه می کند در این مجلس کدخدا ورئیس خانه ی انصاف هم حضور دارند حمید با نگرانی مجلس را ترک می کند و در راه با زنی به نام خاتون برخورد می کند.
 
خاتون با بقچه ای بر سر درحالی که افسار الاغش را در دست دارد حمید را می بیند با خوشحالی به حمید می گوید:خدا خیرت بدهد پسر فتح الله این نان ها را ببر و به امنیه ها بده. حمید نان ها را برای امنیه ها در پاسگاه ده می برد غافل از آنکه ماجرایی غیرمنتظره و اشتباهی برایش رخ می دهد.
 
«مجسمه» عنوان داستان سوم این مجموعه کتاب و به قلم «محمدحسین کیانپور» است.
 
این داستان درمورد پایین آوردن مجسمه شاه از میدان شهر است که این ماجرا از زبان حسین که به همراه دوستش رضا تماشاگر این صحنه است نقل شده است.
 
ماجرا از این قرار است که مردم مجسمه ی شاه را از میدان اصلی شهر پایین می آورند اما عده ای تصمیم می گیرند دوباره مجسمه را بالا ببرند.
 
آخرین داستان این کتاب «نقشه» نام دارد که حسین عبدی نویسنده ی آن است.نقشه داستان علی ومجید است که تصمیم میگیرند نقشه ای بکشندتا به سرباز رژیم شاه که شب ها برای نگهبانی به محله شان می آمد آسیب بزنند واز پشت بام به او حمله کنند.
 
لازم به ذکر است عناوین این هفت مجموعه به ترتیب عبارتند از «به دنبال پدر»، «پای تخته سیاه»، «همه گفتند مرگ بر شاه»،«نوشته روی دیوار»، «غریبه‌ها»، «جاسوس» و «امام می‌آمد» است.
 
 قیمت کتاب‌های این مجموعه به تفکیک:
به دنبال پدر: 6 هزار تومان
پای تخته سیاه: 6 هزار تومان
همه گفتند مرگ بر شاه: 6 هزار تومان
نوشته روی دیوار: 6 هزار تومان
غریبه‌ها: 5 هزار تومان
جاسوس: 5 هزار تومان
امام می‌آمد: 5 هزار تومان
برای تهیه کتاب‌ها با شماره 66477001 تماس حاصل فرمایید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن