اخبار اخبار

16:06
14 بهمن 1396

معرفی کتاب

اثر داستانی سوسن طاقدیس از «انقلاب و لاله ها»

کتاب «انقلاب و لاله ها» عنوان اثر داستانی سوسن طاقدیس برای کودکان و نوجوانان است که وی وقایع سه دهه منتهی به انقلاب اسلامی را به رشته تحریر درآورده است. این اثر همزمان با دهه فجر به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، ، طاقدیس درباره کتاب گفت: پیش بینی می‌کردم نسل‌های آینده به دنبال سوالاتی از پدران و مادران خود درباره انقلاب باشند و همین انگیزه‌ای برای نگارش داستان «انقلاب و لاله‌ها» شد.
 
 وی درباره مضمون داستان این کتاب توضیح داد: «انقلاب و لاله‌ها» در 13 بخش نوشته شده است و داستان با پرسش‌های دختری به نام لاله از مادرش آغاز می‌شود. دختری که در دوران انقلاب پدرش به شهادت رسیده است. چرایی شهادت پدر، شاه که بود و حکومت نظامی چیست؟ پرسش‌هایی هستند که در این کتاب با واژه‌های ساده توضیح داده می‌شوند.
 
 وی افزود: بیست سال پیش خواهر کوچکم به نام لاله سوال‌های بسیاری از من می‌پرسید که پاسخ دادن به همین پرسش‌ها باعث نوشتن «انقلاب و لاله‌ها» شد. پرسش‌هایی که امروز دغدغه بسیاری از کودکان ماست.
 
 این داستان نویس در پایان درباره وجه تسمیه «انقلاب و لاله‌ها» توضیح داد: لاله‌ها به فرزندان ایران اشاره دارد که بعد از انقلاب به دنیا آمدند و تجربه‌ای از آن نداشتند.
 
 
 کتاب «انقلاب و لاله‌ها» در قطع وزیری و با قیمت ده هزار تومان توسط سوره مهر به بازار نشر عرضه شده است.
 
برای خرید این مجموعه می‌توانید به یکی از فروشگاه‌های انتشارات سوره مهر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۷۷۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.
 
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن