اخبار اخبار

11:16
14 بهمن 1396

عصر امروز در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود

رونمایی کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» ابراهیم حسن بیگی

مراسم رونمایی کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» نوشته ابراهیم حسن بیگی عصر امروز در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده»، نوشته ابراهیم حسن‌بیگی به تازگی از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شده است.
این اثر که در قالب رمان نوشته شده، داستان پسری به نام «الیاس» را برای گروه سنی نوجوان روایت می‌کند.
کار جدید حسن‌بیگی داستانی روان و خوشخوان از اتفاقاتی است که در دوره ارباب رعیتی در ترکمن صحرا رخ می‌دهد.
 

کتاب در 18 روایت نوشته شده و تلاش دارد تا در خلال داستان الیاس و خانواده‌اش، مفاهیم بزرگ‌تر و عمیق‌تری مانند عدالت‌خواهی را برای نسل امروز روایت کند. نویسنده همچنین در خلال
«روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» با داستان دلدادگی «الیاس» به دختر خان، «صفورا» شروع می‌شود؛ عشقی که خیلی زود نفرت جایگزینش می‌شود و ماجراهای دیگری که پی‌در پی می‌آید: «الیاس نمی‏‌دانست گرفتار عشق نافرجامی شده است. فکر می‏‌کرد او هم می‏‌تواند مثل برادرش، یوسف ـ که وقتی دل در گروِ نورجمال بست موضوع را به پدرش گفت و مجلس خواستگاری و بعد نامزدی و تاریخ ازدواج تعیین شد ـ به همین راحتی با صفورا ازدواج کند و قال قضیه را بکند. فوقش تاریخ عروسی را می‏‌گذاشتند برای چند سال دیگر که درسش تمام می‏‌شد و می‏‌رفت سر کار. درست مثل برادرش، یوسف، که حالا بیست‏ و دو ساله بود و توی درمانگاهی در شهر کار می‌‏کرد. و اگر نبود این فکرهای بچه‏‌گانه، الیاس دق می‏کرد.
الیاس اما آن روزها دق نکرد تا شبِ عروسی برادرش، یوسف، که زمان و زمین زیر و رو شد و جای عشق صفورا را نفرتی زودهنگام و بزرگ از هرچه خان و خان‏زاده بود پُر کرد ...»
گفتنی است این مراسم ساعت 15 امروز شنبه چهاردهم بهمن ماه در سالن اجتماعات خبرگزاری فارس واقع در میدان فردوسی، خیابان انقلاب، کوچه شاهرود، خبرگزاری فارس، طبقه هفتم برگزار می‌شود.

برای خرید نسخه چاپی اینجا کلیک کنید


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن