اخبار اخبار

15:12
7 بهمن 1396

معرفی کتاب

مفاهیم جدی با لحن طنازانه در یک اثر نوجوانانه

«وقتی آقا جان دستگیر شد» نوشته داوود امیریان به نوجوانان گرامی معرفی می شود.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این کتاب در برگیرنده 6 داستان کوتاه با نامهای وقتی آقا جان دستگیر شد، سبقت، فریاد بی صدا،دیوار کج، مرضیه و آخرین مبارز سیاسی است. این داستان‌ها از زبان نوجوانانی که حوادث پیرامونشان را از دریچه ذهن خود بررسی می‌کنند، روایت شده است.
 
داستانهای این مجموعه روایتی رئالیستی، خطی و ساده دارند که نویسنده در تلاش است تا با بهره گیری از رگه های طنز به آن ابعاد بیشتری ببخشد.
 
«وقتی آقاجان دستگیر شد» عنوان نخستین داستان این مجموعه است که در آن دستگیری مردی سالمند به دلیل ترقه بازی در شب چهارشنبه سوری دستگیر شده است. در دل این روایت با چند روایت فرعی از جمله خواستگاری دختر کوچک خانواده و دردسرهایی که برای اهل محل بوجود می آورد روبرو می شویم.
 
ویژگی کتاب، لحن طنازانه نویسنده برای بیان یک موضوع کاملا جدی است؛ لحنی که قصه‌ها را از افتادن در ورطه شعارو پند و اندرز می‌رهاند و به عنصر لذت در کنار بیان مفاهیم عمیق ارج در یک اثر هنری ارج می‌نهد.
 
داستانهای این مجموعه روایتی رئالیستی، خطی و ساده دارند که نویسنده در تلاش است تا با بهره گیری از رگه های طنز به آن ابعاد بیشتری ببخشد.
 
«وقتی آقاجان دستگیر شد» که چاپ سوم آن در سال 92 منتشر شده است در قطع رقعی و با قیمت 4900تومان توسط سوره مهر به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود.
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن