اخبار اخبار

11:51
20 آذر 1396

روایت زندگی شهید محراب آیت الله دستغیب با دو اثر سوره مهر

زندگی‌نامه داستانی شهید محراب آیت‌الله دستغیب در دو اثر سوره مهر«دوشنبه‌ای که می‌آید» و «شال سبز» به علاقه‌مندان کتاب معرفی می شود.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «دوشنبه‌ای که می‌آید» زندگی‌نامه داستانی شهید محراب آیت‌الله دستغیب از مجموعه مفاخر ملی مذهبی است. این اثر روایتی زیبا و تاثیرگذار از مجاورت یک عضو سازمان کمونیستی با شهید آیت‌الله عبدالحسین دستغیب در زندان ساواک است.  کمونیستی که پیش از این برای موافقت سازمانش با سفر او به آلمان شرقی یا روسیه، اوراقی را درمورد آیت‏الله دستغیب جمع‏آوری و پروژه‏سازی کرده است.  ساواک از او می‌خواهد که برای رهایی‌اش از زندان، هر چه در مورد این پرونده می‌داند در اختیار آن‌ها قرار بدهد؛ معامله‌ای پرسود به قیمت آزادی. او در همنشینی با این بزرگوار در زندان و در سفری دور و دراز با عالم درون، همه آنچه در آن پرونده‌ها ذکر شده بود، با خود مرور می‌کند.
 
شیوه روایتی که نویسنده را از تعریف قصه‌اش در یک محور خطی باز می‌دارد و قصه را در میان دو محور خود یعنی زندگی آیت‏الله دستغیب و قصه ترس‌ها، تردید‌ها و تحولات درونی مرد کمونیست، به حرکت وامی دارد.  داستان «دوشنبه‌ای که می‌آید»، به جریان انقلاب اسلامی و آزادی زندانی‌ها کشیده می‌شود. آقاشریف، زندانی کمونیست که در آن روزهای زندان، چیزی جز پشیمانی نسبت به گذشته‌اش در وجود خود نمی‌بیند، پس از آزادی تصمیم می‏گیرد برای دیدارآیت الله به شیراز برود، اما ....
 
«شال سبز»، سومین اثر داستانی از مجموعه کتاب‌های قهرمانان انقلاب است که براساس زندگی شهید عبدالحسین دستغیب به قلم علی‌اکبر عسکری نوشته شده است. فضاسازی‌ها، توصیف‌ها و ایجاد گره‌های داستانی، این کتاب را بسیار خواندنی‌کرده است. عسکری، شال سبز را با شرح‌ حال‌نویسی رئیس اداره ساواک از شهید دستغیب آغاز می‌کند.
 
 بدین صورت که رئیس ساواک در نقش یک مقدمه‌نگار، خواننده کتاب را با قهرمان داستان آشنا می‌کند و نویسنده سعی دارد با قرار دادن گزارش او به ساواک مرکزی در ابتدای کتاب، نمایه‌ای غیرداستانی از اصل و نسب، فعالیت‌های دینی و شیوه آیت‌الله دستغیب از دعوت مردم به مبارزه علیه رژیم را نشان دهد. یکی از مزیت‌های این کتاب، توضیح تمام واژگان نامأنوس با ذهن مخاطب است. پانویس‌های فراوانی که نویسنده در این کتاب به کار برده است، نشان می‌دهد که صرفاً درصدد داستان‌پردازی نیست و تلاش کرده تا اثری محققانه در سبد ذهن مخاطب بگذارد.
 
«دوشنبه‌ای که می‌آید» با چاپ چهارم و با قیمت  3900و کتاب «شال سبز» نیز با چهارمین چاپ و با بهای 2700تومان توسط سوره مهر در اختیار علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.
 
برای خرید این دو مجموعه می‌توانید به یکی از فروشگاه‌های انتشارات سوره مهر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۷۷۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن