اخبار اخبار

13:33
14 آذر 1396

کتاب تیمار غریبان در آبادان رونمایی شد

کتاب "تیمار غریبان" با حضور مدیر امور استان های دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور، رییس حوزه هنری خوزستان و جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شامگاه دوشنبه در آبادان رونمایی شد.

به گزارش پایگته خبری سوره مهر ، کتاب تیمار غریبان شامل خاطرات سکینه محمدی در 175 صفحه به قلم پروین کاشانی زاده نوشته شده است و توسط انتشارات سوره و به شمارگان 2هزار و 500 نسخه چاپ شده است.
این کتاب خاطرات سکینه محمدی در زمان حصر آبادان در روزهای ابتدای جنگ تحمیلی را روایت می کند.
رییس حوزه هنری خوزستان در حاشیه رونمایی از این کتاب گفت:برنامه محوری و مبنایی حوزه هنری خوزستان تقویت ادبیات پایداری و در حوزه فیلم سازی و حوزه های مختلف هنر دفاع مقدس است.
حجت الاسلام سیدشهاب الدین طباطبایی اظهار کرد:تا پایان امسال رونمایی از 2 کتاب با عنوان دَین که شامل خاطرات بچه های مسجد جزایری و زندگی نامه نخستین شهید ترور خوزستان است چاپ و منتشر می شود.
وی افزود:در حوزه فیلم سازی نیز مراحل پیش تولید و رایزنی با تهران در خصوص ساخت یک فیلم سینمایی بلند با مضمون رزمندگان مدافع حرم هستیم و در بخش مستند سازی نیز زندگینامه فرماندهان شهید دفاع مقدس در حال برنامه ریزی است که تا پیش از پایان سال عرضه می شود.
در حاشیه رونمایی از کتاب تیمار غریبان برنامه شب خاطره با حضور جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بخشی از مقاومت هشت سال دفاع مقدس و به ویژه مقاومت مردم آبادان در زمان محاصره را بیان کردند.
فرمانده عملیات سپاه آبادان و از فرماندهان دوران دفاع مقدس نیز در این آیین گفت: آبادان در بعد از جنگ تحمیلی مظلوم واقع شده است.
سردار حسین بنادری اظهار کرد:مردم در محاصره آبادان با جان و دل از شهر و دیار خود دفاع کردند و با وجود درخواست مکرر مسئولان نظام برای ترک شهر، همچنان در برابر تجاوز دشمن بعثی ایستادگی کردند.
سردار بنادری محاصره 345 آبادان را یک معجزه الهی دانست و افزود:از لحاظ نظامی گری وقتی منطقه‌ای در محاصره کامل قرار می گیرد ساقط شده بحساب می آید.
وی به نقش آیت‌ا... جمی امام جمعه فقید آبادان، در وحدت بین سپاه و ارتش و مردم در شرایط دشوار جنگ تحمیلی اشاره کرد و اظهار کرد:مرحوم آیت ا... جمی نقطه قوت همه نیروها در زمان محاصره آبادان بود.
در حاشیه این آیین نمایشی با مضمون دفاع مقدس اجرا شد.
در این آیین فرماندار آبادان، و جمعی از مسئولان محلی حضور داشتند.
هفتمین نشست سالانه مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری 12 تا 14 آذر به میزبانی شهرستان آبادان در حال برگزاری است.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن