اخبار اخبار

13:20
13 آذر 1396

روایتی از ارادتمندی ابوذر به نبی مکرم اسلام(ص) در یک اثر داستانی

«تشنه دیدار» اثری داستانی به قلم محمدرضا سرشار است که به گروه سنی نوجوان معرفی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار در «تشنه دیدار» از روزی سخن می‌گوید که پیک مسلمانان از مرز روم از راه رسیده و خبر می‌دهد که امپراطور روم با لشکری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشکیل شده است.  پس از رسیدن این پیک، پیامبر اسلام دستور بسیج عمومی را صادر می‌کند و درباره اهمیت و جایگاه جنگ در راه خدا صحبت می‌کند و با خواندن چند آیه درباره جهاد خبر لشکرکشی رومی‌ها را به مردم می‌دهد. رسول گرامی اسلام از آنها می‌خواهد هرکس که توانایی جنگیدن دارد آذوقه راه فراهم کند، سلاح بردارد و آماده باشد تا فرمان جنگ داده شود. پس از اعلام فرمان جنگ، داستان کتاب روی ابوذر غفاری یکی از یاران پیامبر متمرکز شده و آماده شدن وی برای مقابله با دشمنان و شتر ضعیف و لاغرش را که باعث شده از سپاه جنگ جا بماند، برای خواننده به تصویر می‌کشد. نویسنده از تنها ماندن ابوذر در بیابان می‌گوید و ....
 
سرشار برای نوشتن این اثر، از کتاب‌های «داستان‌ راستان» استاد شهید مرتضی مطهری، «ابوذر غفاری» و «اسلام‌شناسی» دکتر علی شریعتی و «فروغ ابدیت» استاد جعفر سبحانی بهره برده است. شناخت عمیق سرشار از روایات و قصه‌های دینی نیز به یاری‌اش آمده است تا «تشنه دیدار» بدل به متنی شیرین و دلچسب شود که تشنگی مخاطبان این‌گونه آثار را برطرف می‌کند.
 
گفتنی است این کتاب پیشتر برای نخستین‌بار در سال 60 منتشر شده بود که به عنوان پرتیراژ‌ترین کتاب کودک و نوجوان کشور تا به امروز معرفی شده است.
 
کتاب «تشنه دیدار» چاپ سیزدهم(دوم ناشر) در ۳۰ صفحه، قطع جیبی و در شمارگان 2500نسخه(جمع شمارگان چاپهای قبل: 500/417نسخه) و با قیمت 4600تومان توسط سوره مهر منتشر شده است.


 برای خرید این مجموعه می‌توانید به یکی از فروشگاه‌های انتشارات سوره مهر مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۷۷۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن