اخبار اخبار

16:37
25 شهریور 1396

با حضور راوی و نویسنده کتاب گلستان یازدهم برگزار می‌شود؛

کارگاه تخصصی مصاحبه و خاطره نگاری برای نویسندگان البرز

کارگاه تخصصی دو روزه «مصاحبه و خاطره نگاری» جهت مهارت افزایی نویسندگان فعال در زمینه طرح تدوین فرهنگنامه شهدای استان البرز با حضور بهناز ضرابی زاده و زهرا پناهی روا؛ نویسنده و راوی کتاب «گلستان یازدهم» برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این برنامه دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان البرز با همکاری کنگره سرداران شهید استان و سازمان بسیج دانشجویی استان البرز در ادامه و در تکمیل کارگاه‌های خاطره نگاری و تاریخ شفاهی است که در گذشته در این استان برای نویسندگان و محققان با حضور دیگر استادان حوزه خاطره نگاری برگزار شده است. 


در این کارگاه تخصصی دو روزه، بهناز ضرابی زاده و زهرا پناهی روا روش های مصاحبه، تدوین، گویا سازی و ابعاد دیگر تحقیق و مصاحبه و خاطره نگاری را به نویسندگان و محققان استان البرز خواهند آموخت.
«گلستان یازدهم» دربردارنده خاطرات مشترک خانم پناهی روا و شهید چیت سازیان از زمان آشنایی، عقد، ازدواج و شهادتشان است و البته مروری هم به سال‌های بعد از شهادت شهید دارد و زندگی همسر ایشان را روایت می‌کند.


زندگی شهید چیت سازیان با همسرش یکی از موضوعات جذاب از دفاع مقدس است، زیرا این کتاب دربردارنده خاطرات دوران هشت ماه زندگی مشترک زهرا پناهی روا با سردار شهید چیت‌سازیان است که به زندگی همسر شهید بعد از شهادت همسر نیز پرداخته شده است و جلوه دیگر این کتاب تولد فرزند شهید در ۳۷ روز پس از شهادت وی است که نامش را علی گذاشتند.


در حقیقت اسم این کتاب به نوعی شخصیت سردار شهید چیت سازیان را معرفی می‌کند و با محتوای کتاب در ارتباط است و هم از کلیشه به دور است؛ چیزی که در این کتاب زیبا و جذاب است زندگی این دو فرد بود که یک دوران کوتاهی با هم بودند. خانم پناهی روا به دزفول می‌رود و آنجا در کنار همسرشان زندگی می‌کند و به نظر من این زندگی یک گلستان بوده؛ و این دو در دزفول در کوچه‌ای زندگی می‌کردند که اسم آن کوچه گلستان یازدهم بوده و در نهایت اسم این کتاب گلستان یازدهم انتخاب شده است.

 رهبر معظم انقلاب در دست نوشته بر این کتاب آورده‌اند:
بسم‌ الله ‌الرحمن‌ الرحیم
این روایتی شورانگیز است از زندگی سراسر جهاد و اخلاصِ مردی که در عنفوان جوانی به مقام مردان الهی بزرگ نائل آمد و هم در زمین و هم در ملأ اعلی به عزّت رسید. هنیئاً له.
راوی‌ـ شریک زندگی کوتاه اوـ نیز صدق و صفا و اخلاص را در روایت معصومانة خود به‌روشنی نشان داده است.
در این میان، قلم هنرمند و نگارش آکنده از ذوق و لطف نویسنده است که به این‌همه جان داده است. آفرین بر هر دو بانو؛ راوی و نویسندة کتاب.


 گفتنی است این کارگاه تخصصی روزهای یک شنبه 26 شهریورماه و دوشنبه ۲7 شهریورماه از ساعت 8:30 الی ۱۲  در محل حوزه هنری استان البرز واقع در میدان سپاه، میدان ولفجر، ساختمان شهیدان بیگی، سالن اجتماعات برگزار می‌شود.


علاقه‌مندان می‌توانند نسخه الکترونیک این کتاب را از اینجا دریافت کنند.


همچنین نسخه چاپی کتاب را هم از اینجا دریافت کنید. 


 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن