اخبار اخبار

22:11
29 مرداد 1396

"مقاومت خندقیان " رونمایی شد

کتاب «مقاومت خندقیان» خاطرات حماسه جاویدان عملیات «پد خندق» در دفاع مقدس با حضور مسئولان استانی رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «مقاومت خندقیان» با محتوای  بخشی از خاطرات رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در عملیات پد خندق  که توسط فتحعلی بزرگمهرنژاد از رزمندگان این عملیات نوشته شد، با حضور فتاح محمدی معاون استاندار، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات امور استان‌های حوزه هنری، سرهنگ نصیری زاده رئیس کنگره شهدای استان و برخی رزمندگان و حماسه سازان پد خندق رونمایی شد.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با گرامی‌داشت یاد و خاطره حماسه سازان پد خندق و شهدای مدافع حرم بویژه شهید "محسن حججی" گفت: 12 کتاب در مراحل مختلف در این استان در دست تولید داریم که امیدواریم تا پایان سال دو مورد از این کتاب‌ها رونمایی شود.

محمد شریف اسلامی با تاکید بر اینکه ادبیات پایداری در این استان جوان و نوپا بوده و باید حمایت و هدایت شود، اظهار داشت: ادبیات پایداری گنجینه ارزشمندی بوده که با توجه به حضور نوید بخش جوانان در این حوزه، انتظار می‌رود مسئولان بیش از پیش نگاه ویژه داشته باشند.

فتحعلی بزرگمهرنژاد نویسنده این کتاب، با بیان اینکه در صورت حضور تمام مردم این استان در پد خندق به طور حتم تا آخرین لحظه برای دفاع از وطن و دین مبین اسلام می‌جنگیدند ادامه داد: نباید بگذاریم خاطرات و رشادت‌های رزمندگان این مرز بوم در زیر خاک دفن شود بلکه باید به عنوان یک امانت تحویل نسل‌های بعد انقلاب داده شود.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید "محسن حججی" تصریح کرد: این شهید بزگوار ضمن ترسیم واقعیتی از کربلا نشان داد اگر رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس برای پایداری انقلاب اسلامی دست و پا دادند امروز جوانان ولایتمدار و دین باور کشور حاضر به سر دادن برای  عزت و سربلندی ایران هستند.

در پایان این مراسم از برخی حماسه سازان پد خندق نیز تجلیل و قدردانی به عمل آمد.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن