اخبار اخبار

17:43
22 مرداد 1396

کتابخانه ملی برگزار می‌کند

نقد و بررسی کتاب «چه کسی لباس مرا پوشید»

نقد و بررسی کتاب «چه کسی لباس مرا پوشید» خاطرات آزاده محسن فلاح نوشته محبوبه شمشیرگرها ساعت 10:30 صبح 24 مردادماه در کتابخانه ملی در بزگراه حقانی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،این کتاب روایت منحصر به فردی است که شاید فقط در فیلم‌ها اتفاق بیفتد. داستان اسارت سرباز ایرانی و شهادت فردی دیگر با لباس ایشان و برگشتن وی پس از حدود 8 سال به آغوش خانواده و در سوی دیگر داستان برگزاری مراسم ختم و خاکسپاری برای شهیدی که لباس محسن فلاح را پوشیده بود از جذابیت‌های خاص داستان است.


شمشیرگرها معتقد است که پرداختن به مسایل اسرای ایرانی در عراق و کارهای فرهنگی و جمعی که آنجا انجام میشد این کتاب را به یک دایره‌المعارف فرهنگ اسرای ایرانی تبدیل کرده است که آقای فلاح به خوبی از پس روایت آن برآمده است.


در بخشی از کتاب می‌خوانیم: خود به زور و با آخرین توانی که در بدن داشتم، کم‌کم، پیراهن را از تنم درآورد و به کناری انداختم. غافل از این‌که که این لباس چه روزگاری را برای من و خانواده‌ام و از ما مهم‌تر، چه سرنوشتی را برای یکی دیگر از رزمنده‌ها و خانواده او رقم خواهد زد! شاید اگر در آن لحظات گوشه‌ای از ماجرای بعدی به ذهنم خطور می‌کرد، هرگز حاضر نمی‌شدم حتی دکمه‌ای از آن را هم بازکنم. اما فارغ از این افکار، لباس را در آوردم و به خاک‌های داغ دشت عباس سپردم.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن