اخبار اخبار

13:28
11 مرداد 1396

دوستداران رمان همچنان «آب نبات هل دار» می‌خرند

«آب نبات هل دار» رمان طنز مهرداد صدقی است که در این اثر روایت طنزگونه‌ای از زندگی یک کودک بجنوردی بیان کرده به تازگی به هفتمین چاپ خود رسیده است.

 به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، صدقی درباره این رمان طنز که از ابتدای امسال دو چاپ آن بفروش رفته گفت: روایت داستانی در این رمان در جغرافیای خراسان شمالی روی داده و کتاب از زبان کودکی بجنوردی روایت شده است.

صدقی همچنین به عنوان کتاب اشاره کرده٬ اظهار داشت: «آب نبات هل دار» در واقع روایتی است که کودک داستان با اسارت رفتن یک عضو خانواده‌اش برای او یک شب چله طولانی به وجود می‌آید که با آزادی برادرش این شب طولانی به بهار تعبیر و تشبیه شده است.
 
این نویسنده همچنین از تفاوت‌های این اثر با کتاب پیشین خود «نقطه ته خط» گفت: از تفاوت‌های این اثر با کار قبلی ام در این است که فرم نگارش در این اثر منسجم است، در صورتی که در «نقطه ته خط» نثرهای متفاوتی در قالب یک کتاب گردآوری شده بود.
 
صدقی در ادامه درباره مشکلات طنز خاطر نشان کرد: طنز مکتوب ما خصوصا در مطبوعات٬ سیاست زده است٬ البته باید گفت که ما طنز سیاسی داریم اما به نظر من آن کسانی که طنز اجتماعی می‌نویسد باید فاصله خودشان را با جناح‌های سیاسی حفظ کنند.
 
وی در ادامه افزود: زنده یاد منوچهر احترامی نمونه‌ای خوب برای طنزپردازان اجتماعی است زیرا وی در عین الهام از مسائل روز با یک ظرافتی موارد را به رشته تحریر در می آورد که طنزش همواره برای خوانندگان دارای دوام و قوام بوده و هست.
 
گفتنی است «آب‌نبات هل دار» برنده چهاردهمین جشنواره ادبیات شهید حبیب غنی پور و کتاب سال خراسان شمالی شده بود.
 
برای خرید الکترونیک اثر لطفا  اینجا  را کلیک کنید.


 
 
 
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن