اخبار اخبار

13:46
18 دی 1395

رمان جدید سید هاشم حسینی با «بود و نابود»

«بود و نابود» رمان انقلاب سید هاشم حسینی است که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، حسینی، درباره کتاب گفت: موضوع این اثر درباره زندگی یک ساواکی است که در چند وقت مانده به انقلاب دچار مشکلاتی می‌شود.

وی ادامه داد:«بود و نابود» به نوعی بیانگر بودن و نبودن حکومت شاه و در نگاه جزیی‌تری نابود شدن زندگی این شخص ساوکی است.

وی افزود: این ساواکی درگیر یک توطئه سازمان یافته می‌شود که این مسئله منجر به گرفتار شدن او و از دست دادن خانواده‌اش می‌شود و با یک عاقبت و پایان تلخی به اتمام می‌رسد.

حسینی درباره ویژگی کتاب، بیان کرد: رمان‌های من عموما به مسائل خانوادگی و اجتماعی پرداخته می‌شود، در واقع خانواده نقش محوری را در آثار من دارد، در این رمان نیز زندگی یک ساواکی با مشکلاتی که برایش پیدا می‌شود با محوریت نقش خانواده‌اش به رشته تحریر درآمده است.

این نویسنده همچنین درادامه درباره آشنا کردن نسل جوان با مسائل تاریخی گفت: نسل جدید خیلی علاقه‌ای به خواندن کتاب‌های تاریخی ندارد از اینرو می‌توان از طریق رمان‌های تاریخی آنها را با فضا و حال و هوای آن دوران آشنا کرد.

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: این را در حال عبور از کنار مکانیک گفت. صبر نکرد او بلند شود یا خواهش کند یا تشکر کند یا هر حرف دیگری بزند. در خاکی دوید. مکانیک بهت زده و با عجله برخاست. از حواس پرتی خودش رنجید و دست به صورتش کشید و چانه‌اش را خاراند. تازه سیاهی کلت را در کمر جوان دید. حدس‌اش درست بود. از آن جوان‌های شبه نظامی بود که آن روزها زیاد شده بودند....

رمان «بود و نابود» تولید کارگاه قصه و رمان مرکز آفرینش‌های ادبی است که در قطع رقعی و در شمارگان 2500نسخه توسط سوره مهر منتشر شده است.

 

 

 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن