اخبار اخبار

13:21
1 دی 1395

اهمیت کتاب و کتابخوانی از دید رهبر معظم انقلاب در یک اثر

«من و کتاب» با چاپ سی و پنجم

«من و کتاب» که به بیانات و نظرات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی اختصاص دارد از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ سی و پنجم رسید.

 
   
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «من و کتاب» که در سال 87 از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسید مجموعه از بیانات و نظرات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتاب و کتاب خوانی و توجه ویژه به این مقوله است. این کتاب در چند بخش اهمیت کتاب و کتاب خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود، چه باید کرد، دست نوشته‌ها و دست‌خط، به نگارش دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخته شده است.
 
 
 
 در بخشی از این کتاب رهبر معظم انقلاب در اهمیت مسئله رشد کتاب خوانی و پیوند آن با فرهنگ اینگونه نوشته‌اند: "اگر از این جهت هم حساب کنید که امروز این ملت، ملتی است که در دنیا دچار ستم های ناشی از اعمال غرض قدرت های استکباری جهان است، پس باید از خودش دفاع کند، کدام دفاع ملی است که در درجه اول متکی به فرهنگ و آموزش و بینش و دانش نباشد؟ پس باز هم به کتاب برمی گردیم. یعنی شما از هر طرف که بچرخید، مجبورید به کتاب اهمیت بدهید...
 
  
 
همچنین در قسمتی دیگر کتاب، مقام معظم رهبری در بیان علاقه خود به کتاب نوشته‌اند: "بنده خودم هم با اینکه گرفتاری کاری ام زیاد است، اما بحمدالله از کتاب منفک نشده ام و در حقیقت نمی توانم هم منفک شوم. در خلال کارهای فراوان و سنگینی که بر دوش ما هست، دائما با کتاب سر و کار دارم، احساس می کنم که اگر انسان بخواد در زمینه معنوی و فرهنگی تر و تازه بماند، جز رابطه با کتاب که مثل رابطه با جویبار، دائمی در جریان است و مرتب تازه هایی را در اختیار انسان می گذارد، چاره ای ندارد. البته مسئله، مسئله چاره داشتن یا نداشتن نیست، مسئله میل و شوق و یک چیز اجتناب ناپذیر برای کسی است که اهل کتاب باشد."
 
 
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن