اخبار اخبار

09:22
29 آذر 1395

در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود

رونمایی کتاب «چارپاره»

کتاب «چارپاره» تازه ترین اثر سید اکبر میرجعفری سه‌شنبه ۳۰ آذر در خبرگزاری تسنیم رونمایی می‌شود.

 
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، مراسم رونمایی از کتاب «چارپاره» تازه ترین اثر سید اکبر میرجعفری با حضور منتقدان و شاعران شناخته ای چون محمدرضا ترکی،قربان ولیئی و  مصطفی علیپور سه شنبه سی ام آذرماه از ساعت از 17 الی 19 در باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»  واقع در بلوار کشاورز, خیابان جمالزاده شمالی, کوچه شیرزاد, پلاک 12برگزار می‌شود.
 
«چارپاره» تازه ترین اثر پژوهشی سیداکبر میرجعفری شاعر و پژوهشگر شناخته شده ادبیات انقلاب اسلامی است که تا به امروز آثار متعددی در حوزه های مختلف ادبی همچون حرفی از جنس زمان ( نقد و تحلیل شعر انقلاب)، گزیده ادبیات معاصر انتشارات نیستان، گندم و بلدرچین، پایان رنگ های‌جهان، گنجشک اشتیاق کمی نیست، چند مجلس از دهه اول (مجموعه شعر)، تبار بی انتها ( نقد و تحلیل)، بازار سیاه گیسو ( مجموعه شعر طنز ) ریختن نور روی‌شاخه‌های پایین، ریحان‌هایی که مادرم دوست داشت (مجموعه خاطره داستان)، اشاره کرد. که در این میان کتاب چند مجلس از دهه اول موفق به کسب عنوان «کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» در بخش شعر در سال 1392 شده است.
 
میر جعفری در این کتاب پس از بررسی علل و چگونگی پیدایش قالب ادبی چارپاره در اوایل سده اخیر، به تحلیل آثار چهارپاره سرایان نسل اول و  دوم پرداخته و روند پر فراز و نشیب این قالب را تا پس از انقلاب اسلامی پیگیری می‌کند. میرجعفری  فصل پایانی کتاب را به گزیده چهارپاره‌های منتخب خود از ابتدای پیدایش این قالب تا به امروز اختصاص داده است.

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.