اخبار اخبار

15:46
15 آذر 1395

دیدگاه‌های آیت الله مکارم شیرازی از روزهای آغازین انقلاب اسلامی در یک اثر

«پس از پیروزی» عنوان اثری است که مجموعه مقالات، یادداشت‌ها و مصاحبه‌های آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از اسفند 57 تا شهریور 59 شروع جنگ تحمیلی، توسط میرزا باقرعلیان‌نژاد گردآوری شده است.


   به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، علیان نژاد درباره کتاب گفت: این اثر 53 مقاله، یادداشت و گفت و گو است که از روزنامه‌های کیهان و اطلاعات جمع آوری شده است. آیت الله مکارم شیرازی درباره موضوعات روز کشور در فواصل روزهای آغازین انقلاب تا اوایل شروع جنگ تحمیلی نظرات خود را در قالب یادداشت و مصاحبه بیان کرده‌اند.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این، برای آگاهی بیشتر خوانندگان برای برخی مقالات گویاسازی در پاورقی انجام شده است. اسکن برخی از این مقالات نیز در کتاب گنجانده شده است. همچنین ایشان در آغاز کتاب مقدمه ای دو صفحه‌ای را به رشته تحریر درآورده‌اند.
 
علیان‌نژاد همچنین افزود: این اثر به نوعی جلد دوم کتاب «از تبعید تا پیروزی» است اما از آن جایی جلد اول بیشتر به زندگینامه ایشان اختصاص دارد، به لحاظ عدم ارتباط موضوعی بین دو اثر از ذکر جلد دوم در عنوان کتاب خودداری کرده‌ایم. البته در جلد اول نیز یازده مقاله و یادداشت و دو مصاحبه‌ از روزنامه‌های کیهان و اطلاعات در سال ‌های قبل از انقلاب آورده شده است.
 
   گفتنی است چندی پیش، زندگینامه سیاسی- اجتماعی آیت‌الله مکارم شیرازی به همراه تعدادی از مقالات و گفتگوهای ایشان در کتابی با عنوان «از تبعید تا پیروزی» توسط سوره مهر منتشر شده است.
 
 
 
 
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن