اخبار اخبار

10:53
26 بهمن 1394

خالق «آه با شین» و «شاه بی‌شین» در فروشگاه سوره مهر...

محمد کاظم مزینانی، نویسنده کتاب «آه با شین» و «شاه بی‌شین» ساعت 17:30 فردا سه شنبه 27 بهمن ماه برای جشن امضا و دیدار با علاقه‌مندان و مخاطبان کتاب در فروشگاه سوره مهر واقع در میدان انقلاب حاضر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «شاه بی‌شین» که اولین اثر از سه گانه این نویسنده است، روایتی از آخرین پادشاه ایران است، نگاهی شاهانه به گذشته از روی تخت بیمارستان، بازتاب دوران پهلوی در آئینه داستان. پادشاهی که در اوج قدرت بوده حالا بر روی تخت بیمارستان با انواع سرطان‌ها و توهین و تحقیر وقتی به گذشته برمی‌گردد، با تاسف و سوگ خاصی به آن می‌نگرد و تکه کلامی دارد که می‌گوید:«آه، ‌ای پدر تاج دار!» که ترجیعی است که در طول داستان دائماً تکرار می‌شود. درگیری‌های درونی شاهی که تبدیل به آه می‌شود.


اما «آه با شین» دومین اثر از سه گانه مزینانی، روایت فعالیت یک مبارز انقلابی چپ با فضای فکری کمونیستی است که از دهه 20 شمسی و بدو تولد شخصیت اصلی داستان آغاز می‌شود و تا سال 90 ادامه دارد.

در این رمان به نوعی به تناقضات و تفاوت‌های نسلی بین شخصیت اصلی و فرزندش اشاره شده است. این رمان که برگزیده جشنواره داستان انقلاب و جایزه جلال آل احمد در سال 93 می‌باشد.


گفتنی است فروشگاه مرکزی شماره 2 سوره مهر در تهران، در ضلع شمالشرقی میدان انقلاب جنب سینما بهمن واقع است.

کلید واژه ها:
شاه بی شین آه با شین

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن