اخبار اخبار

11:56
9 دی 1394

تیزر کتاب «کوچه نقاش‌ها»

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، ابوالفضل کاظمی متولد کوچه نقاش‌ها در محله گارد ماشین دودی بین خیابان صفاری و خیابان خراسان است به دلیل علاقه‌اش به این محله و کوچه نام کتاب را کوچه نقاش‌ها گذاشته است.

در این کتاب راوی دست ما را می‌گیرد و ما را به شانزده گذر از زندگی‌اش می‌برد. کتاب حاصل سه ماه مصاحبه صبوری با کاظمی است. کاظمی فرمانده گردان بسیجی لشگر 27 محمد رسول الله (ص) بوده وی در طول جنگ در چندین عملیات به صورت نیروی آزاد شرکت داشته و در عملیات کربلای 5 و 8 فرمانده گردان عملیاتی میثم بوده است. وی بارها در عملیات مختلف آماج تیر و ترکش دشمن قرار گرفته و دچار محرومیت‌های سخت و جان فرسا شده است.

خاطرات کاظمی از آن جهت سزاوار تامل و توجه است که فرمانده گردان با فضای قرارگاهی و رده‌های بالای فرماندهی جنگ و هم با فضای درون گروهی نیروهای رزمنده و خط شکن ارتباطی تنگاتنگ دارد و بازنمایی حضور وی در این دو فضای پیچیده جذابیت خاصی به کتاب بخشیده است.

«فرصت را خوب دیدم و نیرو را برپادادم. فضا عوض شد. وقتی عشق آمد وسط اگر کسی هم خوف داشت رو نمی‌کرد. دل‌ها قرص شد با ذکر خدا. بعد گروهان فدک و بقیع را فرستادم سمت چپ نعل اسبی و گروهان نینوا را سمت راست. رفته بودیم تکلیفمان را با عراق یکسره کنیم. از سه طرف خوردیم با پاتک. دریای آتش و خون شد. خودم هم خل بازی‌ام گل کرده بود. بلندگو را گرفتم و راه افتادم وسط بچه‌ها تا رجز بخوانم و روحیه بدهم. نمی‌دانم برای خدا بود یا برای خودم خوفم را پنهان کردم و راست ایستادم...»

در تیزر زیر این کتاب معرفی شده است.

 

 

کلید واژه ها:
کوچه نقاش ها

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن