اخبار اخبار

19:11
17 مرداد 1394

سرهنگی: نویسنده کتاب «فرنگیس» به وظیفه خود عمل کرده است

مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت گفت: همان طور که وظیفه فرنگیس مبارزه و جنگ به وسیله تبر بود وظیفه فتاحی هم مبارزه و جنگ به وسیله قلم بود که در این کتاب به خوبی این مبارزه صورت گرفته است و فتاحی به وظیفه خود عمل کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرهنگی در مراسم رونمایی از کتاب «فرنگیس» گفت: اگر زحمات مهناز فتاحی و اعجاز واژه‌ها و ادبیات نبود، نمی‌شد بسیاری از رخدادهای این کتاب را باور کرد.

 

مرتضی سرهنگی با اشاره به ادبیات جنگ در مورد جایگاه آن افزود: ادبیات جنگ درهای جنگ را به روی مردمان عادی باز می کند. این در حالی است که اتفاقات جنگی را نمی شود به راحتی باور کرد. مثلا در این کتاب اتفاقات بسیار بدیع و باورنکردنی رخ می دهد که باور کردنش بسیار سخت است.

 

وی با اشاره به زحماتی که مهناز فتاحی برای خاطره‌نگاری این کتاب انجام داده توضیح داد: اگر زحمات مهناز فتاحی و اعجاز واژه‌ها و ادبیات نبود، نمی شد بسیاری از رخدادهای این کتاب را باور کرد. مثل اینکه یک شخصیت دوست داشتنی مثل گرگین خان وقتی می شنود که فرنگیس در خردسالی به خانقین منتقل شده تا ازدواج کند سوار اسب می شود و می رود و فرنگیس را بر می گرداند. یا شخصیت های دیگری مانند قهرمان که تبر فرنگیس را ساخته است هر کدام در نوع خود شخصیت های تکرار نشدنی هستند که در این کتاب وجود دارند.

 

سرهنگی تصریح کرد: همان طور که وظیفه فرنگیس مبارزه و جنگ به وسیله تبر بود وظیفه فتاحی هم مبارزه و جنگ به وسیله قلم بود که در این کتاب به خوبی این مبارزه صورت گرفته است و فتاحی به وظیفه خود عمل کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه خاطرات شمال غرب کشور دست نخورده باقی مانده است که امیدواریم بعد از این با همکاری حوزه هنری کرمانشاه و همین طور خانم فتاحی این مسئله رفع شود واین خاطرات از غبار فراموشی بیرون بیاید.

برای خرید نسخه چاپی کتاب فرنگیس اینجا کلیک کنید

برای خرید نسخه الکترونیک کتاب فرنگیس اینجا کلیک کنید

برای خرید نسخه گویا کتاب فرنگیس اینجا کلیک کنید..


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن