اخبار اخبار

09:53
12 مرداد 1394

روز شنبه در تالار مهر

مراسم رونمایی از کتاب «فرنگیس» برگزار می‌شود

 
 
آیین رونمایی از کتاب «فرنگیس»؛ خاطرات فرنگیس حیدرپور نوشته مهناز فتاحی ساعت 16 روز شنبه هفدهم مردادماه در تالار مهر حوزه هنری با حضور جمعی از مدیران فرهنگی، مسئولان استان کرمانشاه و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
 
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی خاموشی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، مهناز فتاحی، نویسنده کتاب، فرنگیس حیدرپور، راوی کتاب سخنرانان این مراسم هستند.
 
پخش فیلم مستند کتاب و قصه‌خوانی براساس روایت این کتاب از دیگر بخش‌های این مراسم است.
 
کتاب «فرنگیس» یکی دیگر از آثار با موضوع خاطرات زنان در جنگ و درباره زندگی فرنگیس حیدرپور است. وی از زنان قهرمان دوران دفاع مقدس کرمانشاه است.
 
مهناز فتاحی درباره این کتاب گفت: در زمان جنگ تحمیلی که مردان روستا به جبهه های جنگ رفته بودند دشمن توانسته بود از سمت گیلان غرب وارد مرزهای کشورمان شود. بنابراین زنان و بچه های منطقه به دامن کوه ها پناه برده بودند. فرنگیس یک بار که به روستا برمی‌گردد تا برای زنان و بچه‌ها آذوقه ببرد دشمنان سد راهش می‌شوند که او با تبر یکی از آنان را به هلاکت برساند و دیگری را اسیر بگیرد.
 
این نویسنده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره بانو فرنگیس، گفت: تندیس این شیرزن در یکی از میادین شهر کرمانشاه نصب شده و همه با این بانو و مبارزات وی آشنا هستند. وقتی مقام معظم رهبری در سفر خود به کرمانشاه از رشادت‌های این بانو گفتند ماجرا برایم جالب‌تر شد. هر چند همواره از همان زمانی که به خاطره نگاری مشغول بودم از خدا می‌خواستم تا بتوانم خاطرات فرنگیس را هم بنویسم و شخصیت او را معرفی کنم.
 
گفتنی است مراسم رونمایی کتاب «فرنگیس» در تالار مهر حوزه هنری واقع در انتهای خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

برای خرید نسخه چاپی کتاب فرنگیس اینجا کلیک کنید

برای خرید نسخه الکترونیک کتاب فرنگیس اینجا کلیک کنید

برای خرید نسخه گویا کتاب فرنگیس اینجا کلیک کنید..

کلید واژه ها:
کتاب انتشارات فرنگیس فتاحی

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن