اخبار اخبار

10:19
9 خرداد 1394

یک نیمروز سوخته در آبادان

کتاب «یک نیم روز سوخته» نوشته پروین کاشانی زاده در رابطه با شهدای سینما رکس از زبان بازماندگان این حادثه منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، پروین کاشانی زاده، نویسنده کتاب «یک نیم روز سوخته» از مجموعه روزهای انقلاب گفت: این کتاب در رابطه با شهدای سینما رکس از زبان بازماندگان این حادثه است.


وی افزود: در نگارش این کتاب قصدم این نبود قضاوت کنم که چه اتفاقی افتاده؟، مسئولش چه کسی است؟ و یا عوامل این کار چه کسانی بودند؟ فقط خواستم ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، همچنین آداب و رسوم مردم آبادان را مورد توجه قراردهم.


کاشانی زاده ادامه داد: با توجه به رویدادهایی 28 مرداد سال 57 در آبادان و حاشیه آتش‌سوزی سینما رکس، فضای بسیار خوبی برای پرداختن به این موضوع وجود داشت به همین دلیل تصمیم به نوشتن این داستان گرفتم.


وی اظهار داشت: بیشتر منابع من روزنامه‌های آن زمان و مردمی بودند که به نوعی با این واقعه ارتباط داشتند، من با بسیاری از خانواده‌های قربانیان این حادثه مستقیما مصاحبه انجام دادم.


این نویسنده بیان کرد: در زمان آن حادثه، نوجوانی 17 ساله بودم وذهنیت و تصویرهایی از آن روز درذهنم هست و هنگامی که با خانواده‌های شهدای این واقعه صحبت می‌کردم می‌توانستم به خوبی فضاها را در ذهنم تجسم کنم و این کمک زیادی در پرداخت داستان آن روز به من کرد و خدا را شکر یک نیروی بالقوه‌ بمن کمک کرد و توانستم نگارش این کتاب را در مدت زمان کوتاهی انجام دهم.


وی درباره پیام این کتاب برای نسل نوجوان گفت:دراین کتاب سعی کردم فضایی از زمان انقلاب و نسل خودم را به بچه‌های نسل امروز نشان دهم، تا نسل امروزی با فرهنگ و آداب و رسوم آن زمان آبادان آشنا شوند.

گفتنی است کتاب «یک نیم روز سوخته» از سوی سوره مهر برای گروه سنی نوجوان منتشر شده است.

برای خرید کتاب یک نیم روز سوخته اینجا کلیک کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن