اخبار اخبار

15:22
15 فروردین 1394

گزارش‌های جنگی سرهنگی و بهبودی در «پا به پای باران»

چاپ بیست و دوم کتاب «پا به پای باران» نوشته‌ هدایت‌الله بهبودی و مرتضی سرهنگی که مشتمل بر دو گزارش مشترک از شهر خرمشهر طی سالهای ١٣٦٧ و ١٣٦٨ است که بزودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این اثر شامل گزارش‌هایی از حضور سرهنگی و بهبودی در مناطق جنگ‌زده خرمشهر، اهواز، شلمچه، دهلاویه، آبادان و کوی ذوالفقاری است.

  

در گزارش اول با عنوان «پا به ‏پای باران» وضعیت شهرهای جنوب، روایتی از یک اسیر عراقی در مورد غارت شهر پس از اشغال توسط عراقی‏‌ها، شعری در رثای دکتر چمران، شرح استقامت و پایداری بسیجیان و شرحی از وضعیت شهر آبادان آمده است. 

 

در گزارش دوم با عنوان «ده متری زنبق» وضعیت شهر خرمشهر، گفت‏ وگو با زنی که 26 روز آغاز جنگ در جنگ‏‌های تن‏ به ‏تن در خرمشهر حضور داشته، حکایت تصرف خرمشهر و حضور ستون پنجم، بازگشت به خرمشهر پس از آزادی و جمع‏ آوری استخوان‏ های شهدا و ... ذکر شده است.

  

این کتاب پس از انتشار با تفریظی از سوی مقام معظم رهبری نیز همراه شد که در بخشی از آن عنوان شده است: «تاریخ ما بعدها نه فقط خرمشهر و جوان‌ها و پدر و مادرهای مقاوم آن را، که این دل‌ها و وجدان‌های بیدار و حق‌جو و حق‌گو را نیز، ستایش خواهد کرد که نگذاشتند قصه جهادی به آن عظمت در لابه‌لای یاوه‌گویی‌ها و هرزه‌ درایی‌های زمانه گم شود. درود بر بهبودی‌ها و سرهنگی‌ها».

کلید واژه ها:
سرهنگی بهبودی

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن