اخبار اخبار

13:52
11 اسفند 1393

نویسنده «شاه بی شین» و «آه با شین» در دانشگاه علامه

دانشجویان دانشگاه علامه با محمد کاظم مزینانی نویسنده رمان های «شاه بی شین» و «آه با شین» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی دیدار می کنند.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، اولین نشست دیدار با نویسندگان کلبه کتاب فانوس بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی(ره) سه شنبه 12 اسفند ماه ساعت 15 با  حضور محمد کاظم مزینانی نویسنده کتاب «شاه بی شین» برگزار خواهد شد.

«شاه بی‌شین»، رمانی که حول محور زندگی و سرنوشت محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران می‌گذرد، در نوع خود یک نمونۀ کم‌نظیر از روایت مستندگونۀ سرگذشت یک پادشاه است.

اولین ویژگی این رمان را می‌توان نزدیک شدن بسیار زیاد آن به زندگی محمدرضا پهلوی دانست. دوربین تیزبین نویسنده پنهان‌ترین کنج‌های زندگی شاه را می‌کاود و گاه در کادری بسیار بسته پشت لب عرق کردۀ یک دختر قاجاری را در نوجوانی شاه به ما نشان می‌دهد و گاه در کادری بسیار وسیع تانک‌ها و نفربرهای آواره در خیابان‌های تهران را از فراز هلی کوپتر، در آخرین روزهای قدرت شاه.

روایت مستند شاه بی‌شین باعث شده تا مخاطبی که برای اولین بار فرصت پیدا کرده است، در یک رمان این اندازه به زندگی محمدرضا پهلوی نزدیک شود، همزمان علاوه بر لذت خواندن رمان، لذت مرور برگ‌های مهمی از تاریخ ایران را نیز درک کند.

لازم به ذکر است این نشست در سالن شهید ارشاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار خواهد شد.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن