اخبار اخبار

09:49
3 اسفند 1393

کوچه نقاش ها در انتظار چاپ هجدهم

زندگی نامه و خاطرات سید ابوالفضل کاظمی با عنوان «کوچه نقاش ها» نوشته راحله صبوری با چاپ هجدهم روانه بازار نشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر ،‌ «کوچه نقاش‌ها» در برگیرنده زندگی‌نامه و خاطرات سیدابوالفضل کاظمی از دوران کودکی تا پایان سال 1367 و با تمرکز بیشتر بر سال‌های حضور وی در جبهه‌های دفاع مقدس است که توسط راحله صبوری تدوین و تنظیم شده و به زودی با چاپ هجدهم روانه بازار نشر خواهد شد.

ابوالفضل کاظمی، از رزمندگانی است که در کنار شهید دکتر مصطفی چمران و در گروه شهید اصغر وصالی با عنوان «دستمال سرخ‌ها» در کردستان فعال بوده است. کاظمی با شروع فعالیت‌ ضدانقلاب در کردستان، همراه شهید قاسم دهباشی و شهید محمد بروجردی به کردستان رفت. آنان همچنین به گروه شهید چمران در درگیری‌های سنندج و پاوه پیوستند.

کاظمی سال 1365 فرماندهی گردان میثم لشکر 27 محمد‌رسول‌ الله (ص) را برعهده گرفت و همراه شهید اصغر ارسنجانی در عملیات‌های کربلای 5 و 8 حضوری فعال داشتند. او در دوره‌های مختلف زندگی، تجربه‌های متعدد و متنوعی داشت.

کتاب «کوچه نقاش‌ها» در 16 فصل و بر اساس تاریخ وقایع و مکان آن‌ها تدوین و به دلیل تمرکز بر حوادث جنگ، رخدادهای انقلاب خلاصه شده است.

مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری  درباره این کتاب گفته است :‌  «کوچه نقاش‌ها» کتاب بسیار متفاوتی در حوزه ادبیات دفاع مقدس است. اصل مهم در سند بودن کتاب، لهجه اصیل تهرانی سید ابوالفضل است که توسط خانم صبوری در این کتاب رعایت شده است

راحله صبوری نویسنده کتاب، درباره مشکلات نگارش این کتاب عنوان کرد:  برای تدوین کتاب سختی‌هایی داشتم. در مدت مصاحبه دوبار سید ابوالفضل کاظمی در بیمارستان بستری شد ولی با این وجود ادامه دادند.

گفتنی است چاپ هجدهم کتاب کوچه نقاش ها در 540 صفحه و تیراژ 2500 نسخه با قیمت 29 هزار تومان به زودی منتشر خواهد شد.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن