اخبار اخبار

08:14
27 دی 1393

مظلومیت کتاب، حتی در رونمایی از آن

نرگس آبیار بیان کرد: مردم هنوز کتاب را نخوانده‎اند. بنابراین سخنرانان مجبور بودند، مثال‎های خود را از فیلم بیاورند. اما امیدوارم، مردم در این همزمانی اکران فیلم با چاپ کتاب؛کتاب را بیشتر از پیش بخوانند.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سه‎شنبه شب کتاب «شیار 143» در حالی رونمایی شد که جز نویسنده کسی در مورد کتاب صحبت نکرد و همه درباره فیلم «شیار 143» صحبت کردند. بدین ترتیب با نگرس آبیار هم‎صحبت شدیم تا علت مظلومیت کتاب در این رونمایی را بدانیم.


نرگس آبیار در پاسخ به پرسش مظلومیت کتاب، در رونمایی از کتاب «شیار 143» به خبرنگار انتشارات سوره مهر توضیح داد: من نمی‎دانم؛ شاید به دلیل این است که فیلم «شیار 143» این روزها اکران شده است و مردم بیشتر فیلم را دیده‌اند. بنابراین هر کسی که صحبت می‌کند؛ از فیلم «شیار 143» مصادیقی را بیان می‎کند.


نرگس آبیار افزود: این کتاب پس از سال‎ها دوباره چاپ شده است. کتاب را سال‎ها پیش نوشته بودم، اما آن زمان با تیتراژ محدودی چاپ شد و در دسترس همگان قرار نداشت. در حال حاضر با تیتراژ مناسبی در دسترس علاقه‎مندان قرار گرفته است. مردم هنوز کتاب را نخوانده‎اند. بنابراین سخنرانان مجبور بودند، مثال‎های خود را از فیلم بیاورند. اما امیدوارم، مردم در این همزمانی اکران فیلم با چاپ کتاب؛کتاب را بیشتر از پیش بخوانند.


در این نشست از مظلومیت زنان در سینمای دفاع مقدس و عرصه‎های اجتماعی صحبت شد. اما برگزاری چنین رونمایی برای یک بانوی نویسنده و کارگردان با صحبت‎های مطرح شده در نشست سازگار نبود. در این‎باره نرگس آبیار بیان کرد: اما به هر ترتیب، آثاری در زمینه نقش زنان در عرصه‎های مختلف جنگ، خارج از جنگ و در اجتماع و موارد دیگر؛ خیلی پر رنگ نبوده  است و در حقیقت نگاه اینچنینی در تمام دنیا حاکم است و این نگاه مختص ایران نیست. چرا که همه امور بیشتر در دست آقایان است و خانم‎ها در حاشیه قرار دارند.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن