اخبار اخبار

20:29
23 دی 1393

مراسم رونمایی از کتاب «شیار 143» / (2)

باشه اهنگر: مسلمان‌ها کاری کنید، تصویری از گفتار، کلام و عشق مادران شهیدان را ثبت کنید

محمدعلی باشه آهنگر در مراسم رونمایی از کتاب «شیار 143» اظهار کرد: مادران شهدا و خانواده‌های آنها گنجینه‎های ما از هشت سال دفاع مقدس هستند و می‎گویم مسلمان‌ها کاری کنید، تصویری از گفتار، کلام و عشق آنها را ثبت کنید.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «شیار 143» نوشته نرگس آبیار ساعت 16 روز سه شنبه 23 دی ماه، با همکاری انتشارات سوره مهر در فرهنگ‎سرای اندیشه رونمایی شد.

محمدعلی باشه‌آهنگر؛ گارگردان، در رونمایی از کتاب «شیار 143» بیان کرد: من نه سخنورم و نه آدابش را بلدم اما به حرمت خانواده شهدا و حرمت کسی که این لحظات ناب عاطفی دردناک و احساسی آنها را نوشت و به تصویر کشید آمدم تا تبریک بگویم.


باشه آهنگر به خاطره‎ای از سال 91  اشاره کرد و گفت: در ان زمان برای فیلمنامه آخرم تحقیق می‌کردم و در معراج شهدای مرکزی اهواز بودیم و هزار نفر از خانواده شهدا در همان سال از دنیا رفتند. حال عجیبی به من دست داد که این گنجینه‌ها در حال از دست رفتن هستند و نمی‌دانم چه کسی باید به فکر این خانواده‌ها و تصویرگری زندگی آنها باشد.


آهنگر در ادامه سخنرانی خود افزود: به نرگس آبیار غبطه می‌خورم. اما باید شاد باشیم چنین مادران هنرمندی داریم.


وی ضمن انتقاد از روند مجوز به برخی فیلم‌ها گفت:‌ آبیار باید سال‌ها بدود تا تهیه‌کننده‌ای پیدا کند که نگوید فیلمت ضدجنگ است و آیا باید پرسید شیار 143 ضد جنگ است؟


باشه آهنگر با اظهار ناراحتی در مورد استفاده نادرست از بودجه‎ فیلم‎ها بیان کرد: پس از اتمام فیلم شیار همه آمدند و عکس یادگاری گرفتند. همان کسانی که ریالی هم به آن کمکی نکردند! پول‌ها بسیار است. آدم‌هایی که بودجه را خرج ناهار و شام و دفتر و مأموریت و جشنواره می‌کنند اما پولی به فیلم‌های اینچنینی نمی‌دهند تا آبیار به جای اینکه در بیجار فیلم را بسازد مجبور باشد به کرمان برود. اما ساخت این فیلم در کرمان از ارزش‌هایش نکاست.


وی در ادامه با بیان اینکه مادران شهدا گنجینه‌های ارزشمند کشورند، اظهار کرد: مادران شهدا و خانواده‌های آنها گنجینه‎های ما از هشت سال دفاع مقدس هستند و می‎گویم مسلمان‌ها کاری کنید، تصویری از گفتار، کلام و عشق آنها را ثبت کنید.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن