اخبار اخبار

20:30
23 دی 1393

مراسم رونمایی از کتاب «شیار 143» / (4)

نرگس آبیار: نشان دادن تبعات جنگ به معنای ضد جنگ بودن آن اثر نیست

نرگس آبیار نویسنده و کارگردان در مراسم رونمایی از کتاب «شیار 143» بیان کرد: ما قربانی جنگ بوده‌ایم. باید به دنیا نشان دهیم که چه اتفاقی در این هشت سال رخ داده است و نشان دادن تبعات جنگ به معنای ضد جنگ بودن آن اثر نیست.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «شیار 143» نوشته نرگس آبیار ساعت 16 روز سه شنبه 23 دی ماه، با همکاری انتشارات سوره مهر در فرهنگ‎سرای اندیشه رونمایی شد.


نرگس آبیار درباره کتاب «شیار 143» توضیح داد: تحقیقات این کتاب؛ سال 80 تا 81  به اتمام رسید و سال 85 نسخه‌ای از آن منتشر شد. همان سال بهترین رمان سال دفاع مقدس معرفی شد. اما کمی نادیده گرفته شد و در حال حاضر با نام شیار 143 منتشر شده است.


وی در ادامه افزود: این کتاب در حقیقت ماجرای 13 رزمنده نوجوان است که به جنگ می‌روند. اما مادر یکی از آنها برای من شخصیت جالبی بود که دلم می‌خواست پررنگش کنم.


آبیار با بیان اینکه زنانی از این دست یعنی زنان چشم‌به راه؛ مادران واقعی‌اند، گفت: ‌در اطرافم، یعنی در خیابان‌ها، همسایه‌ها، فامیل،‌ کوچه و همشهری‎هایمان زنانی از این دست زیاد دیدم؛ سعی کردم به شخصیتی که از او شناخت دارم، بپردازم.


وی با بیان اینکه کاش در کشور ما تعریف درستی درباره اثر داستانی ضدجنگ داده می‌شد، بیان کرد: کاش این تعریف ارائه شده بود تا هر اثری که به تبعات جنگ می‌پردازد ضد جنگ معرفی نشود ما قربانی جنگ بوده‌ایم. باید به دنیا نشان دهیم که چه اتفاقی در این هشت سال رخ داده است و نشان دادن تبعات جنگ به معنای ضد جنگ بودن آن اثر نیست.


این نویسنده و کارگردان در پایان اظهار کرد: ما شخصیت‌ها و قهرمانان بسیاری داریم که باید آنها را به تصویر بکشیم. برای من دعا کنید چون دوست دارم این مسیر را ادامه دهم و یکی از آرزوهایم این است که برای قهرمانان کشورم فیلم بسازم.


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن