اخبار اخبار

10:47
14 دی 1393

اثر برگزیده جایزه جلال در انتظار چهارمین چاپ

 

                                                                                                                                                         

کتاب «زندان الرشید» که به تازگی بعنوان اثر برگزیده در هفتمین دوره جایزه جلال مورد تجلیل قرار گرفته است به زودی چهارمین چاپ این اثر  توسط سوره مهر منتشر می شود.
 
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «زندان الرشید»، نوشته محمدمهدی بهداروند است که خاطرات رییس ستاد سپاه ششم نیروی زمینی سپاه، سردار علی‌اصغر گرجی‌زاده در سال 67 و سال‌های اسارت وی در زندان‌های عراق را روایت کرده است. این اثر از بدو چاپ تاکنون جزو پرفروش‌های سوره مهر قرار داشته است.
 
 
کتاب «زندان الرشید» با روایت مقاومت خستگی‌ناپذیر سربازان ایران در جزایر مجنون به تاریخ چهارم تیرماه سال 67، روز سقوط جزایر و تأثیرگذاری بسیار گسترده سردار شهید علی هاشمی آغاز شده است و با فرار سردار گرجی‌زاده و شهید هاشمی به نیزارهای جزیره مجنون ادامه یافته است. در همان زمان با برخورد یک موشک هلی‌کوپتر بین این دو سردار دفاع مقدس جدایی افتاده بود و گرجی‌زاده بعد از 30 ساعت مخفی شدن، به اسارت عراقی‌ها در آمد.
 
«زندان الرشید» بیانگر خاطراتی از سردارگرجی‌زاده است که در آن به افشا نکردن فرماندهی خود بر قرارگاه سپاه ششم می‌پردازد. موضوعی که برملا شدن آن بدترین شکنجه‌های عراقی‌ها را برای این فرمانده به همره داشته است. این امر باعث انتقال گرجی‌زاده به «زندان الرشید»، مخوف‌ترین زندان عراقی‌ها شد و این فرمانده هشت سال  از اسارت خود را در این زندان گذراند.
 
 
این اثر به تازگی بعنوان برگزیده بخش مستند هفتمین دوره جایزه جلال آل احمد تجلیل شده است.
 
 
 
 
 
 


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن