اخبار اخبار

11:53
20 مهر 1393

با قلم محمدرضا سرشار منتشر شد

اصیل آباد و شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند با چاپ مجدد

دو کتاب از محمدرضا سرشار با عنوان های « اصیل آباد» و «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» تجدید چاپ شدند.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،‌ کتاب اصیل آباد و شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند تجدید چاپ شدند. کتاب «اصیل آباد» نوشته محمد رضا سرشار به چاپ نوزدهم رسید و «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» نیز برای پنجمین بار منتشر شد.


«اصیل آباد» از سری کتابهای گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است که دوراز جاذبه هاى زندگى شهرى در یک جامعه روستایی با تکیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت ، سادگى و پاکى گذران زندگی می‌کنند . نام کتاب نیز اشاره اى سمبلیک به بافت جامعه روستا دارد که پس از مدتی با ورود یک پیله ور به این روستا از طریق تماس با مردم و به صحنه کشاندن زرق و برقهاى زندگى شهرى از طریق شهر فرنگ روحیه تجدد گرائى و مصرف پرستى را در آنها رشد میدهد وکار به جایى میکشد که زمینهاى کشاورزى آنها به مرور تبدیل به کشت توتون میشود. پس از مدتى گروهى موافق و مخالف پیدا مى کند که بعدا منجر به جنگ مسلحانه مى شود و ادامه داستان که آن را در کتاب خواهید خواند.کتاب «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» در اصل اقتباسی از یک داستان تخیلی و افسانه ای خارجی است. محمدرضا سرشار درباره این کتاب گفته است: این داستان جنبه نمادین دارد و من ضمن الهام از خطوط کلی داستان، داستان را به طور کامل تغییر دادم و تبدیل به یک داستان جدید شد.
گفتنی است «اصیل آباد» برای نوزدهمین بار و «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» برای پنجمین بار توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

 

کلید واژه ها:
کتاب خبر کودک سرشار

متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن