اخبار اخبار

09:39
30 شهریور 1393

«مخزن الاشرار» عباس احمدی در مسیر انتشار

سومین مجموعه شعر طنز عباس احمدی با عنوان «مخزن الاشرار» منتشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر،‌ مخزن الاشرار عنوان جدید ترین مجموعه شعر طنز عباس احمدی است که توسط انتشارات سوره مهر در مرحله آماده سازی به سر می برد. این کتاب از چهل قطعه شعر در غالب های گوناگون از جمله غزل، مثنوی، قصیده، شعر آزاد و سی رباعی و دوبیتی طنز تشکیل شده است.

عباس احمدی درباره این کتاب عنوان کرد: کتاب «مخزن الاشرار» سومین مجموعه شعر طنز بنده است که قرار است توسط انتشارات سوره مهر منتشر شود. اشعار این کتاب بین سالهای 82 تا 93 سروده شده که اکثر آنها در جشنواره های مختلف طنز برگزیده شده اند. بیشتر این اشعار نقیضه هایی است بر شعر های دیگر شاعران که در این مجموعه آورده شده است.


وی درباره موضوع این کتاب گفت: موضوع اشعار این کتاب اکثرا اجتماعی است و به گونه ای نگاه انتقادی به مسائل و مشکلات اجتماعی دارد. به عبارتی شعر های این مجموعه بیشتر سوژه محور و هدفدار هستند. آثار این کتاب اینطور نیست که شاعر از هیچ به شعر رسیده باشد و در پشت هر اثر یک دغدغه یا سوژه ای قرار دارد. در این کتاب موضوعات متنوعی آورده شده است از جمله موضوعاتی که در این کتاب آمده است ترور دانشمندان ، ‌قدرت منطقه و برخی مسائل سیاسی است.


احمدی درباره انتخاب عنوان کتاب نیز اظهار داشت: اسم این کتاب را بر اساس اثر شناخته شده نظامی انتخاب کردم تا یک فاصله گذاری ذهنی ایجاد شود البته عنوان کتاب اسم یکی از شعرهای این مجموعه نیز می باشد. همچنین این کتاب به زبان معیار نزدیک است و همین موضوع باعث می شود استقبال بیشتری از کتاب شود زیرا شعر طنز با زبان معیار بیشتر مورد علاقه مردم قرار می گیرد و راحت تر با این شعر ها ارتباط برقرار می کنند. /ر


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن