اخبار اخبار

10:29
12 شهریور 1393

دومین چاپ زندان الرشید

اثری که تقدیم به شهید علی هاشمی شد / کتاب منحصر به فرد دفاع مقدس از دیدگاه مرتضی سرهنگی

دومین چاپ کتاب «زندان الرشید» توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شد

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این کتاب شامل خاطرات سردار علی اصغر گرجی ‌زاده، رییس ستاد قرارگاه سپاه ششم است که توسط محمد مهدی بهداروند تهیه و تنظیم شده است. سردار گرجی زاده در تاریخ 4/4/67  در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی با سقوط قرارگاه، هدف هیلی‌برد عراقی‌ها قرار می‌گیرد.


این فرمانده دوران دفاع مقدس به مدت چهارماه فرماندهی خود بر قرارگاه سپاه ششم را از عراقی‌ها مخفی می‌کنند ولی بعد از چهارماه لو می‌رود. وی بعد از لو رفتن، مورد بدترین شکنجه‌ها قرار می‌گیرد. ایشان را به زندان الرشید که مخوف‌ترین زندان عراقی‌ها بوده منتقل می کنند و 8 سال اسارت خود را در این زندان به سر می‌برد.


محمدمحمدی بهداروند با اشاره به اهمیت کتاب «زندان الرشید» درباره این کتاب عنوان کرد: آقای سرهنگی بعد از مطالعه این کتاب تاکید داشت که از بین تمام کتاب‌هایی که از ابتدا تا الان درباره جنگ تحمیلی کار کردم این یکی منحصر به فرد است.

 

وی در ادامه افزود:‌  وقتی آقای گرجی‌زاده از اسارت بازمی‌گردد، با جشن‌ها و ریسه‌های برپا شده بر سردر خانه‌اش مواجه می‌شود. به خانواده می‌گوید بروید و این جشن‌ها را بردارید چون که خانم علی هاشمی و مادرش به اینجا می‌آیند. او در پاسخ مادر و همسر شهید می‌گوید که دعا می‌کنم که او برگردد. این کتاب را با اجازه فرمانده خوبم محسن رضایی به فرزند علی هاشمی تقدیم می‌کنم.


«زندان الرشید» در 740 صفحه با جلد سخت و قطع رقعی و شمارگان 2500 نسخه با 29900 تومان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ دوم رسید. /ر


متن خبر
ارسال به دوستان

ارسال به دوستان

نظرات نظرات
0 نظر ثبت شده
اولین نظر را شما ارسال کنید.
نظرات ارسال نظر
بستن
نام و نام خانوادگی  * حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی پست الکترونیکی وارد شده صحیح نیست.
وب سایت URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر  * متن نظر خالی است.

بستن