کتاب معرفی کتاب

آنان که رفتند

ماجراهاى این سه داستان کوتاه و به هم پیوسته در زمان‏ جنگ ایران و عراق و جامعه بعد از جنگ مى‏ گذرد «آنان که رفتند»حکایت گروهى پنج نفره از رزمندگان ایرانى است که با حمله‏ اى‏ غافلگیرکننده به مواضع عراقیها، تانکهاى دشمن را که قرار بوده...منهدم مى‏کنند. ...

تاریخ نشر: اسفند 1390

تعداد صفحات: 56

قطع: رقعی

شابک: 978-964-506-549-0

نوبت چاپ: سوم

قیمت: 60,000 ریال

شمارگان: 2500

 

یک عده در روزهای جنگ و آتش دل به دریا زدند و رفتند. یک عده ماندند که غبار فراموشی ننشیند بر یادگار آن رفته‌ها. یک عده اما سرگردان دنیای خویش‌اند. دکتر شریعتی می‌گوید: «آنان که رفتند، کاری حسینی کردند و آنان که ماندند، باید کاری زینبی کنند وگرنه یزیدی‌اند».
 عناوین سه داستان اپیزودیک رحیم مخدومی در کتاب «آنان که رفتند» از همین جمله گرفته شده است. فصل اول آن قصه‌ای است که بر بستر جنگ روایت می‌شود. فصل دوم که به لحاظ ژانر، داستانی اجتماعی محسوب می‌شود، سرنوشت یکی از افراد قصه اول در دوران پس از جنگ را روایت می‌کند. فصل سوم کتاب، داستان آدم‌هایی است غرق این دنیا. مخدومی با ظرافت و هوشمندی، قهرمان قصه سومش را نیز از میان یکی از‌‌‌ افراد قصه اول انتخاب می‌کند؛ شخصیتی که در قصه اول تنها سایه محوی از او دیده می‌شود.
«آنان که رفتند»، داستان موفقی است چرا که روایت‌هایش با طرحی معماگونه و جذاب به هم گره می‌خورند. شخصیت‌هایش هم چند‌بعدی و قابل باورند. «آنان که رفتند» داستانی است در حوزه دفاع مقدس، اما  شعاع دیدش گسترده‌تر از آن دوران است و ایام  پس از آن را نیز با همه جوانب و تاثیراتش بازنمایی می‌کند.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
496


بستن