کتاب معرفی کتاب

درام‏ نویسان جهان - جلد 1

ایت منصور خلج از سرگذشت تلخ درام‌نویسان پیشرو جهان

تاریخ نشر: اردیبهشت 1390

تعداد صفحات: 384

قطع: رقعی

شابک: 978-964-506-421-9

نوبت چاپ: دوم

قیمت: 130,000 ریال

شمارگان: 2500

چه اتفاقی برای برتولت برشت افتاد که او شاهکارهای ماندگاری مثل «گالیله» و «دایره گچی قفقازی» را خلق کرد؟ برخورد آدولف هیتلر با او چطور بود؟ چه چیز باعث شد تا او از شاعری هرج ­و ­مرج‌طلب به نقاد موشکاف جامعه‌­اش بدل شود؟ و یا چه حادثه‌­ای برای ویلیام شکسپیر رخ داد که او را از انسانی بذله‌گو به انسانی دردمند تبدیل کرد؟ آغاز دوران بازیگری‌اش چگونه بود؟ و ... همه این­‌ها سئوالاتی است که منصور خلج در جلد اول کتاب درام‌نویسان جهان به آنها پاسخ داده و زندگی 50 درام‌نویس مطرح جهان را به زیر ذره­‌بین برده است. او در مجلد نخستین از آشیل تراژدی­‌نویس پیش از میلاد آغاز می­‌کند و با ادوارد آلبی قرن نوزدهمی آن را به پایان می­‌برد.
همیشه دفتر  حیات و هنر درام‌نویسان بسیار پر­حجم بوده و مطالعه در این ابعاد گسترده، حوصله و زمانی زیادی را می‌طلبد، اما خلج با فشرده کردن زندگینامه­ها و با لحن روانی که برای نگارش کتابش انتخاب کرده، بررسی زندگی بزرگان تئاتر را خواندنی کرده است.
البته خلج در این کتاب تنها به بیان اتفاقات معمولی هنرمندان بسنده نکرده و سعی می­کند با بیان حوادث اجتماعی و سیاسی که بر هنرمند گذشته، چگونگی خلق اثر را از مناظر گوناگون بررسی کند.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
333


بستن