کتاب معرفی کتاب


اسماعیل نذر آفتاب

اسماعیل کودکی از یک روستای محروم از خراسان شمالی است که رد مسیر تحول اجتماعی برای خیز ش انقلاب قرار می گیرد و همراه می شود. به دفاع از سرزمین خود به پا می خیزد و در خیل عاشقان امام و وطن به جبهه می رود و در عملیات خیبر به اسارت در می آید . زندگی در اردوگاه موصل از او شخصی صبور می سازد که در این میان داشته های خانوادگی خود را نیز از دست می دهد.

تعداد صفحات: 680

شابک: 978-600-03-2618-0

نوبت چاپ: اول 97

قیمت: 320,000 ریال

شمارگان: 1250

خلاصه کتاب اسماعیل نذر آفتاب :

کتاب اسماعیل نذر آفتاب خاطرات آقای اسماعیل کریمیان شاددل است او متولد روستای گرف از استان خراسان شمالی (خراسان آن روزها ) ست . در کتاب به اوضاع اجتماعی -اقتصادی  و حتی رفتارهای سیاسی در دهه ۳۰ به بعد را سعی شده در قالب در خاطرات دوران کودکی نوجوانی به نگارش در آید . تا برای خواننده امروزی کتاب معلوم شود انقلاب اسلامی ایران نتیجه چه رفتارهایی از وی رژیم پهلوی بوده است .
اسماعیل دوران دبیرستان را می گذراند که انقلاب می شود و با آن همراهی می کند . در تسخیر شهربانی بجنورد حضور دارد و سپس وارد بسیج می شود  دوران آموزشی سختی را می گذراند و بالاخره به جنگ می رود . در عملیات های مسلم بن عقیل محرم و خیبر شرکت می کند که در نهایت در اسفند 61 و عملیات خیبر در قالب گروگان یاسین در حالیکه فرمانده دسته بوده به همراه  رزمندکان دیگر به اسارت در می آید . سعی شده خاطرات دوران اسارات زندگی گروهی - زنده نگه داشتن امید و غلبه بر مشکلات را در قالب خاطرات ایشان به نگارش دراید . سر انجام همراه دیگر اسرا در مرداد ۶۹ به وطن باز می گردد و می‌بیند اتفاقات زیادی در جامعه افتاده و از جمله از دست دادن همسرش اما با این مشکلات هم کنار می آید و دوباره زندگی می کند.

برشی از کتاب اسماعیل نذر آفتاب :

برادرم حسین . برایم کارت پستالی فرستاد که این شعر رویش بود .
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند / چنان نماند و چنین نیز نخواهد ماند .
این شعر روی یک کارت ابر و باد نوشته شده بود . بعد از اینکه خودم خواندم . بچه ها هم می آمدند و آن را می خواندند و بعد به دیوار آسایگاه زدند انرژی خوب به همه می داد . بچه ها می آمدند  رو به روی این کارت می ایستادند و شعر را می خواندند  و خوشحال می شدند . بعد هم برای تغییر روحیه بقیه اسرا بردند و در آسایشگاه های دیگر  این کارت بارقه امیدی  بود در دل اسارت.

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2995بستن