کتاب معرفی کتاب


نگارش خلاقانه برای فیلم

کتاب نگارش خلاقانه برای فیلم با انگیزه ی کمک به نویسندگان کشورمان نگارش شده و قدم کوچکی در رشد و بهبود خلاقیت وضعیت داستان نویسی و فیلنامه نویسی امروز است.

تعداد صفحات: 232

شابک: 978-600-03-0529-1

نوبت چاپ: اول

قیمت: 150,000 ریال

شمارگان: 2500

درباره کتاب نگارش خلاقانه برای فیلم :

آیا روش های کاربردی ، کیمیای خلاقیت است ؟ باید توجه کنیم که خلاقیت در روش های کاربردی نیست ، در هیچ روشی نیست . خلاقیت در ما است !خلاقیت در خود ماست. در وجود همه ی ما قدرتی نهفته است که منتظر است از آن در جهت رشد و تحول استفاده کنیم.کسی با خواندن این کتاب و دیگر کتاب ها خلاق نمی شود ، بلکه این کتاب صرفا به ما کمک می کند که خلاقیت به خواب رفته ی خود را بیدار کنیم ! این کتاب به ما کمک می کند که خلاقیت خود را بشناسیم. از قدرتش آگاه شویم ، متوجه شویم که چه توانایی و گنجی در ما وجود دارد . همه ی این شیوه های کاربردی و مبانی ، در همین جهت نوشته شده است.

دو ویژگی مهم برای این کتاب می توان بر شمرد : اول آنکه در مسیر پژوهشی خود ، نگرشی خلاقانه به مسائل موجود داشته است. تا این که نظریه ها ، تعریف ها ، مسئله ها و روش های جدید تولید شده است. تمرکز اصلی ما در این پژوهش بر اندیشه نوین اسلامی بوده است.
ویژگی دوم آنکه مبانی و روش های کاربردی برای ایده پردازی خلاقانه در نویسندگی طراحی شده است که می تواند به هر  نویسنده یاری رساند .

متنی از کتاب نگارش خلاقانه برای فیلم :

برخی از نویسندگان جوان اعتقاد دارند ، یافتن یک ایده برای نوشتن تنها با الهام صورت می گیرد ؛ یعنی باید پشت یک میز بنشینند و زمان های بسیاری را به یک کاغذ سفید نگاه کنند  تا ایده ای به ذهنشان برسد ؛ اما اگر آن ها فصل سوم از کتاب یعنی « روش های کاربردی نویسندگی خلاق » را مطالعه کنند ، نظرشان عوض می شود  برای ایده یابی نیازی به انتظار و یافتن ایده نیست ، بلکه می توانیم بر اساس قدرت خلاقیت خویش ایده ها را بسازیم . این روش ها ، «ایده یابی» را به «ایده سازی » با «ایده پردازی »تبدیل می کند.

افزودن به سبد خرید
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2821بستن