کتاب معرفی کتاب


بزرگترین خط کش دنیا

کتاب بزرگترین خط کش دنیا نوشته فرهاد حسن زاده که برای گروه سنی نوجوان تهیه شده است داستان مقاومت 45 روزه مردم خرمشهر را روایت میکند.

تاریخ نشر: خرداد 1397

تعداد صفحات: 74

شابک: 9786000305857

نوبت چاپ: دوم

قیمت: 80,000 ریال

شمارگان: 1250

از کتاب :

 

 

کتاب بزرگترین خط کش دنیا نوشته فرهاد حسن زاده مجموعه‌ی هفت داستان کوتاه است. داستان‌هایی با مضامین اجتماعی و مربوط به دوره‌های مختلف سال‌های اخیر. خواننده با خواندن هرکدام از داستان‌ها گویی وارد قاب عکسی می‌شود و خود جزیی از تصویر می‌گردد. داستان‌ها و شرح کوتاهشان از این قرار است:

«بزرگترین خط کش دنیا»، داستان دختربچه‌ای است که بر روی پلی بزرگ و پرهیبت دنبال بزرگی و اقتدار پدر از دست رفته‌اش می‌گردد.

«دیش لمبو» داستانی از سفر و تنهایی نوجوان‌هایی است که به دلیل تفاوت‌هایشان از خانواده و یا اجتماع طرد می‌شوند.

«چارلی بازی» روایتی از کودکان کار و عشق به سینما است. عشقی که با تخیل و دیدار چارلی چاپلین به آرامش و امنیت می‌رسد.

«دختر کلوچه‌های نخودچی» بیان‌گر رابطه‌ی عاطفی نسل نو با سالمندانی است که دچار فراموشی شده‌اند و به دور از محیط خانواده نگهداری می‌شوند.

«اکسیژن» از در هم تنیدگی عناصری همچون طبیعت، تنهایی، هراس، مبارزه و ایستادگی در روزهای جنگ و مقاومت مردم آبادان حرف می‌زند.

«اتاق شماره پنج مسافرخانه مختار» تصویری است از تفاوت‌های کسانی که به آثار باستانی نگاهی کاسب‌کارانه دارند و کسانی که به تاریخ و دستاورد‌های سرزمین‌شان عشق می‌ورزند.

«مثل درختی خشکیده پشت چراغ سبز» حکایتی لطیف و عاشقانه است از روابط انسان‌ها در مواجهه با روزهای دشوار و روایتی دیگر از کودکان کار.

لازم به توضیح است که سه داستان ابتدایی این مجموعه در سال ۱۳۷۵ منتشر شده است. پس از بیست سال نویسنده با افزودن چهار داستان تازه، به این کتاب جان تازه‌ای بخشیده است.

دیگر این که بر اساس داستان «بزرگترین خط‌کش دنیا» در قالب سریال قصه‌های هفته فیلمی کوتاه ساخته شده است. این سریال را مهرداد غفارزاده برای شبکه دو سیما کارگردانی کرده که هدفش معرفی نویسندگان ایرانی بر اساس داستانی از آنها بوده است.

افزودن به سبد خرید
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2736بستن