کتاب معرفی کتاب


ساختار نمایشی قصه های قرآن

در کتاب ساختار نمایشی قصه های قرآنی که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است انطباق یا عدم انطباق قصه‌های قرآن با اصول درام و نمایش‌نامه‌نویسی بررسی شده و در نهایت راه و روش عملی چگونگی نگارش متون دراماتیک از قصه‌های قرآنی ارائه شده است.

تاریخ نشر: اسفند 1396

تعداد صفحات: 470

قطع: رقعی

شابک: 9786000307202

نوبت چاپ: چاپ اول

قیمت: 350,000 ریال

شمارگان: 1110

مطالعه تحلیلی جنبه های دراماتیک در قصه های قرآنی امکانی را به وجود می آورد  تا بتوان از قابلیت های گسترده ای که به لحاظ ایدئولوژی ، فرهنگ ، اخلاق ، انسان سازی ، پند و موعظه و بادیها و نباید های خلقت در حوزه قرآن وجود دارد به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و در قالب یک اثر هنری درامی جاودانه ساخت و نمایشنامه ای مرتبط با آیات قرآن کریم طراحی و به مخاطب عرضه کرد.

از کتاب :

زیبایی های مکان در داستان حضرت سلیمان (ع) بر اساس سوره مبارکه نمل

نویسندگان با بیان اهمیت مکان به منزله یکی از عناصر پویا و فعالی که در بستر داستان شکل می گیرد، به بررسی زیبایی های مکان در داستان حضرت سلیمان پرداخته اند .از دیدگاه نویسندگان  ، عنشر مکان بر رفتار شخصیت ها تاصیر می گذارد . تعریف ، اهمیت ، اجزا و وظایف صحنه در مقاله تعریف شده و در مورد هریک با ذکر مثال هایی انطباق آن با داستان سلیمان (ع)بیان شده است ؛ مثل سرزمین مورچگان ، سرزمین سبا و کاخ بلورین.

در مورد ویژگی های عمومی صحنه های داستان سلیمان (ع) نویسندگان با اشاره به پیوندهای زمانی و مکانی ، پویایی و متحرک بودن ، هماهنگی و تناسب ، و چشمگیر بودن ، با ذکر مثال هایی به بررسی این مفاهیم در قصه سلیمان (ع) می پردازند.

ارتباط فضا ، مکان ، و صحنه پردازی در قصه سلیمان (ع) به گونه ای است که می توان این عناصر را از مهمترین ویژگی های این قصه قرآنی قلمداد کرد ؛ عناصری که تاثیری بسزا  در شخصیت پردازی و روند داستان دارند.

 

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2683بستن