کتاب معرفی کتاب


ایوار

ایوار نوشته محمد اسماعیل حاجی علیان است که به همت حوزه هنری واحد سمنان تهیه شده است. کتاب ایوار مجموعه ای از داستان های فارسی است که در روزهای انقلاب 57 و اعتراضات خیابانی اتفاق می افتد

تاریخ نشر: آذر 1396

تعداد صفحات: 202

قطع: رقعی

شابک: 9876001757778

نوبت چاپ: اول

قیمت: 120,000 ریال

شمارگان: 2500

برشی از کتاب ایوار :

اصلنی نفهمیدم چه طوری دستم از پشت شانه های سهراب جلو کشیدند که افتادم روی زمین. مردم از روی سرم می پریدند و یکی دوتاشان به من گوریدند که سهراب دستم را گرفت. برگشته بود برای من. گفت:« پاشو... دستتو بده من...»
دستم که به دستش گورید و زور زدم تا بلند بشوم، دست سهراب مرا کشید بالا. ولش که دادم، افتاد روی زمین. روی پیشانی اش چشمه زده بود و خونابه اش پاشیده بود به صورتم و نفهمیده بودم. لبهایش نیمه باز مانده بود و چشمش به ایوار.
خودم را پرت کردم کنارش و خیزکی خودم را کشیدم کنار سرش. دست گذاشتم روی چشمه تا شاید بند بیایند. یک بند صدایش می زدم و سرش را گرفتم توی دل و بارم که غمش آوار شد روی دلم. سرم را بلند کردم تا توی خطِ سُرخ اُفق که ایوار را بهترین معنا بود، بگویم:« چرا؟!» که قنداق تفنگی خورد توی چال دهنم و زبان بَندم کرد. به سرخیِ آسمان و زردی خورشید چشمم مانده بود و نمی دانستم سرخی را به کی بدهم و زردی را به کی؟

تقدیر شده در ششمین دوره جایزه ادبی انقلاب

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2599بستن