کتاب معرفی کتاب

در کوی نیکنامی (جلد 22 مجموعه روزهای انقلاب)

رمان «در کوی نیکنامی» روایتی داستانی از حوادث روز 12 بهمن سال 1357 در ایران است. در این داستان سعی شده زمان حال و گذشته به هم مربوط شوند. بهانة روایت بخش‌های تاریخی مربوط به روز 12 بهمن 57، تهیة روزنامه دیواری مدرسه توسط دختر نوجوان، با استفاده از مرور خاطرات پدرش (یک روزنامه‌نگار) است. روزنامه‌نگار فرصتی پیدا می‌کند تا فضای کشور و حال و هوای مردم، مسائل و رویدادهای اجتماعی ـ سیاسی آن روزها را مرور و برای دخترش بیان کند. در این حال فضای خانوادگی و شخصیتی، دوستان، عقاید سیاسی ـ مذهبی مردم، موقعیت اقتصادی جامعه و... در جای‌جای داستان از زبان راوی بیان و معرفی می‌شوند. این کتاب می‌تواند هم برای کسانی که آن روزگار را دیده‌اند و هم برای نوجوانان و جوانانی که فقط از آن روزها شنیده‌اند، جالب باشد.

تاریخ نشر: بهمن 1393

تعداد صفحات: 100

قطع: رقعی

شابک: 9- 853- 175- 600- 978

نوبت چاپ: اول

قیمت: 100,000 ریال

شمارگان: 2500

 برشی از کتاب در کوی نیکنامی :

1. همان شب بعد از شام رفتم پشت بام. هسراب زودتر آمده بود و تکیه داده بود به دیوار کاه‌گلی خرپشته. تو تاریکی کنارش نشستم و گفتم «اومده‌ای الله اکبر بگی؟» خندید. سفیدی دندان‌هایش درخشید. گفت: «همین کارها از دست ما برمی‌آد، داش محمود.»
ـ آقات امشب نمی‌آد؟
ـ معلوم نیست، فکر نکنم. سه چهار شبه که نیومده.
بعد بی‌مقدمه ادامه داد:
ـ می‌دونی از چی امام خمینی خوشم می‌آد؟
ـ از چی؟
ـ از سادگیش داش محمود؛ از ساده زندگی کردنش. مثل ما زندگی می‌کنه.


2. گفتم: صداش مثل آبشار حریر بود؛ گرم و لطیف. از الا نرم فرو می‌ریخت و در ؟؟؟ می‌گرفت و از خود بی‌خود می‌کرد. دوست داشتم ساعت‌های طولانی بنشینم به تماشایش و شعرخواندنش را گوش کنم. مرتب توی دلم می‌گفتم: «بخوان مهتاب... بخوان.

راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2239


بستن