کتاب معرفی کتاب

یک وجب از آسمان

محسن نوجوانی است که در کنار بچه‏ های خیابانی هم سن و سال خود در میان خیابان‏ ها‏ی شلوغ شهر گل فروشی می‏کند. او آرزوی داشتن یک وجب از آسمان را دارد. خواسته او محقق می‏ شود؛ در ابتدا هیچ کس تحقق چننین آرزویی را باور نمی کند. اما با دیدن آن، ماجرای گوناگونی آغاز می‏ شود. فیلم ساخته شده از این فیلم نامه برنده جوایز متعددی از جمله جایزه ویژه سینمای ارتدکس، پروانه زرین جشنواره کودک و نوجوان سال 1388 و. . . شده است.

تاریخ نشر: اردیبهشت 1389

تعداد صفحات: 88

قطع: رقعی

شابک: 3-775-506-964-978

نوبت چاپ: اول

قیمت: 80,000 ریال

شمارگان: 2500

 

فیلمنامه «یک وجب از آسمان» روایتی معناگرایانه و عدالت‌جویانه دارد. علی وزیریان به بطن جامعه می‌رود و شکاف طبقاتی را با درون‌مایه‌هایی از دین، کالبد شکافی می‌کند.
«یک وجب از آسمان»، داستان پسرکی فقیر است که از تنگدستی خانواده‌اش در پیشگاه خداوند شکایت می‌کند. خداوند نیز فرشته‌ای را مأمور می‌کند تا تقاضای او را بر‌آورده کند. او از فرشته تقاضای یک وجب از آسمان می‌کند و فرشته نیز این خواسته را اجابت می‌کند. بعد از مدتی دایی این پسرک این یک وجب آسمان را به مردی پولدار و از خود راضی به نام مفاخری می‌فروشد. مفاخری نیز که اسیر مادیات و دنیاست این تکه از آسمان را تبدیل به نمایشگاهی می‌کند و از این راه پول در می‌آورد.
 از طرفی دیگر همان پسرک فقیر یعنی محسن  با قلبی پاک و معصوم از این موضوع بسیار ناراحت است و سعی می‌کند دوباره با فرشته ملاقات کند. او دوباره موفق می‌شود و این بار نیز فرشته یک وجب دیگر از آسمان را سخاوتمندانه به او می‌دهد. «یک وجب از آسمان» در مختصات فرهنگی سینمایی ما، که جای چندانی برای سینمای معناگرا ندارد، یک غنیمت به شمار می‌رود. وزیریان در این فیلمنامه مخاطب خودش را به یک سفر معنوی می‌برد و او را باتجربه‌ای دوست داشتنی همراه می‌کند. او  بر اساس این فیلمنامه‌ «یک وجب از آسمان» فیلمی  با همین عنوان ساخته  که با اقبال و استقبال فراوان مواجه شده است.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2107


بستن