کتاب معرفی کتاب

نردبانی برای چیدن نارنج

در این اثر سرگذشت داستانی شهید احمد کاظمی از کودکی تا شهادت در 12 داستان کوتاه مستقل روایت شده است. در این مجموعه داستانی ، از درون‌مایه‌های نزدیک به فضای زندگی نسل‌های امروز برای جذابیت متن استفاده شده است.

تاریخ نشر: آبان 1389

تعداد صفحات: 103

شابک: 9-006-175-600-978

نوبت چاپ: اول

قیمت: 70,000 ریال

شمارگان: 2500

 

مردمی کردن، معمولی کردن و عینی‌تر کردن شخصیت‌های دفاع مقدس سبب می‌شود که مخاطب بیشتری را جذب این مقوله کنیم؛ در حالی که اگر اشخاصی بسازیم که دیگران نتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، همین مسئله جدایی‌شان را در پی دارد. در بیان این گونه هیچ وقت برای تحول انسان‌ها جایی نمی‌ماند و دیگر جنگ دانشگاهی نبوده که انسان‌های بسیاری را متحول کرده است. قرار نیست اسطوره‌ها مخدوش شوند، اما نباید حقایق زندگی شهدا را هم نادیده گرفت.
کتاب «نردبانی برای چیدن نارنج» نخستین اثر درباره سرلشکر شهید احمد کاظمی نیست. زندگی این سردار ارجمند لشکر اسلام، پیش از این نیز در کتاب‌هایی چون «مسافران ملکوت» مورد توجه واقع شده است، اما آنچه کتاب «نردبانی برای چیدن نارنج» را از سایر آثار متمایز می‌کند، آن است که این کتاب از کودکی تا شهادت سردار شهید را برای گروه سنی نوجوان و جوان روایت می‌کند و در کنار کتاب‌های مجموعه «قصه فرماندهان» نشسته است.
«نردبانی برای چیدن نارنج»، 12 داستان کوتاه مستقل با محوریت شهید کاظمی را شامل می‌شود و جذاب‌ترین رخدادها در زندگی این شهید، سوژه‌های اصلی داستان‌ها شده‌اند. عنوان این کتاب از نام یکی از داستان‌های مجموعه انتخاب شده است و در مجموعه داستانی «نردبانی برای چیدن نارنج»، از درونمایه‌های نزدیک به فضای زندگی نسل‌های امروز برای جذابیت متن استفاده شده است.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2072


بستن