کتاب معرفی کتاب

قله فریاد

ذبیح‌الله عاصی‌‌زاده در سال 1362 زمانی که فرماندهی ثیپ 18 الغدیر یزد و همزمان مسوولیت واحد اطلاعات عملیات لشکر 8 نجف اشرف را بر عهده داشت در روز هفتم محرم الحرام در منطقه غرب بانه، در حالی که نیرو‌های شناسایی را برای عملیات والفجر 4 هدایت می‌کرد، بر اثر اصابت ترکش توپ به شهادت رسید. در این کتاب با نگاهی کلی زندگی شهید را مرور می‌کند تا مخاطب به واسطه آن شناختی درباره زندگی و گذشته این شهید پیدا کند.

تاریخ نشر: فروردین 1391

تعداد صفحات: 86

شابک: 2-261-175-600-978

نوبت چاپ: اول

قیمت: 70,000 ریال

شمارگان: 2500

 

«قله فریاد» از آخرین کتاب‌های مجموعه بزرگ «قصه فرماندهان» است، اما با اینکه فقط یک چاپ خورده و زندگینامه داستانی سردار نه چندان نامدار دفاع مقدس است، سال 91 توانست در بخش زندگینامه داستانی جشنواره شهید حبیب غنی‌پور با موضوع دفاع مقدس و انقلاب به مرحله نهایی راه یابد. این کتاب 10 روایت مختلف از کودکی تا شهادت سردار عاصی‌زاده را در 10 فصل مورد بررسی قرار داده است. اطلاعات به دست آمده درباره این رزمنده گرانقدر براساس منابع موجود تاریخی و همچنین گفت‌وگو با خانواده و همرزمان وی جمع آوری و تدوین شده است.
فصل نخست این کتاب به صورت کوتاه، اشاره‌ای به کل زندگی این شهید دارد و در فصل‌های بعدی سه روایت مختلف از تولد، کودکی و نوجوانی او آورده شده است. از فصل پنجم به بعد نیز به حضور این شهید در جبهه‌های جنگ اشاره شده و کتاب در نهایت با روایت نحوه شهادت وی به پایان می‌رسد.
از آنجا که مخاطب اصلی این کتاب نوجوانان هستند، نویسنده تلاش شده، خاطرات و مطالب به زبانی ساده و با روایتی داستانی کنار هم قرار گیرد. آقامیرزایی سعی کرده تا با فضاسازی، پرهیز از کلی‌‌‌‌‌‌‌‌‌گویی و شعارزدگی، خواننده نوجوان را با کتاب همراه کرده و او را با خصوصیت‌ها و رشادت‌های این شهید دفاع مقدس آشنا کند.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
2017


بستن