کتاب معرفی کتاب

کوتاه ترین راه در نوازندگی پیانو

منبعی علمی و آموزشی برای کلیه نوازندگان پیانو بر اساس متد کارل لایمر

تاریخ نشر: اردیبهشت 1390

تعداد صفحات: 244

قطع: رقعی

شابک: 5-664-471-964-978

نوبت چاپ: دوم

قیمت: 39,000 ریال

شمارگان: 2500

کتاب «کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو»، کتابی ارزشمند و کاربردی برای سطوح مختلف نوازندگان از مبتدی تا حرفه‌ای و حتی مدرسان پیانو است که مباحث مطروحه در آن در مجموع مشتمل بر دو قسمت می‌شود. بخش اول، شامل انتقال آموخته‌های روشمند «وال‌تر گزه‌کین» از استاد خود «کارل لایمر» است که مبتنی بر روش (self-control) نظارت به خود می‌باشد و مؤلف در این فصل، با حذف کلیه زواید و نکات حاشیه‌ای و غیرضروری، تمامی حواس هنرجو را بر روی حرکات خودش و نت‌های نواخته شده متمرکز می‌کند تا از این طریق احساس او را برای درک زیبایی و ظرافت نوانس‌ها تربیت ‌کند.
در بخش بعدی اثر، نویسنده، با بررسی قطعاتی از باخ و بتهوون، نت به‌نت و میزان به میزان، ‌همراه با نوازنده پیش می‌رود و روش اجرای صحیح و اصولی جملات هر قطعه را به هنرجویان پیانو آموزش می‌دهد که این رساله در پی موفقیت قسمت اول کتاب و به عنوان نسخه مکمل آن، توسط «کارل لایمر» نوشته شده است. نویسنده در این رساله، به بحث پیرامون اجرا در کنسرت و توضیح دقیق نکات لازم برای اجرایی بی‌نقص می‌پردازد.
این کتاب در مجموع هم از نظر مباحث تئوریک موسیقی و هم از لحاظ تمرین‌های عملی آن از جامع‌ترین منابع مکتوبی است که می‌تواند مورد بهره‌برداری کلیه هنرجویان پیانو قرار بگیرد.
افزودن به سبد خرید
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1801


بستن