کتاب معرفی کتاب

کلینیک حیوانات

«کلینیک حیوانات» کتابی طنزآمیز و مصور است که دغدغه‌ها و پارادوکس‌های انسانی را در قالب داستان‌های حیوانات مطرح می‌کند.

تاریخ نشر: فروردین 1391

تعداد صفحات: 47

قطع: رقعی

شابک: 4-168-175-600-978

نوبت چاپ: اول

قیمت: 70,000 ریال

شمارگان: 2500

 خیلی وقت‌ها انسان‌ها باید ساکت باشند و حیوانات سخن بگویند! چرا که همان حیوانی که بنا به طبیعت خودش زندگی می‌کند و تدبیر و آینده‌نگری در رفتارش مشاهده نمی‌شود، گاهی چنان کاری می‌کند که عقل انسان فهیم و اشرف مخلوقات درباره آن تحیّر می‌کند. البته آنگونه که خود نویسنده ـ که حرفه اصلی‌اش پزشکی است ـ جایی اشاره کرده، جرقه‌های اصلی تحریر این داستان‌ها در مراجعه بیمارانش به ذهن او خطور کرده است. نویسنده مجموعه داستان‌های طنز «کلینیک حیوانات» با بیان پارادوکس‌هایی انسانی در قالب داستان‌های حیوانی به دنبال نمایاندن تعارضات و تناقضات دست‌وپاگیر زندگی انسان‌هاست؛ چرا که به قول نویسنده «ما مردمی هستیم که در ادبیات محاوره‌ای خود، شوخ‌طبعی‌های زیادی داریم، اما همین که این گفتمان به روی کاغذ یا به صورت مصور درمی‌آید، آستانه تحمل‌ها به نوعی تحریک می‌شود».

در هر حال کتاب مصور «کلینیک حیوانات» شامل 20 داستان کوتاه است که شخصیت محوری و قهرمان اصلی داستان‌ها جانورانی مانند آفتاب‌پرست، الاغ، هزارپا، بلبل، پشه، پنگوئن، جغد، جوجه تیغی، حلزون، خرس قهوه‌ای، پلنگ، روباه، سگ، پروانه، شتر، طوطی، کلاغ، گربه سیاه، موش، گرگ و لاک پشت هستند. هنگام مطالعه کتاب یادتان باشد که یک اثر طنز در دستتان است و باید با خواندن آن لبخند بزنید!
طراحی جلد و تصویرهای داخل کتاب «کلینیک حیوانات» را حبیب ایلون بر عهده داشته که به یاری تل‌لو آمده است تا با یاری همدیگر، مخاطب را به خنده و تأمل وا دارند.
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1752


بستن