کتاب معرفی کتاب


دفتر خاطرات حیوانات

نویسنده در دفتر خاطرات حیوانات از چشم حیوانات به دنیا نگریسته و از زبان آن‌ها سخن می‌گوید.

تعداد صفحات: 96

قطع: رقعی

نوبت چاپ: سوم

قیمت: 80,000 ریال

 

علیرضا غفاری در این کتاب نشان می‌دهد که حیوانات نیز می‌توانند دست به قلم شده و از خاطراتشان بگویند. در این کتاب که داستانی طنزگونه دارد، خواننده با دنیا و دیدگاه حیوانات آشنا می‌شود و با دید آن‌ها به جهان پیرامون خود می‌نگرد. غفاری به درخواست حیوانات، فهرست دفتر خاطرات را بدون رعایت حروف الفبا نوشته و از زبان حیوانات سخن می‌گوید.
وی در این کتاب که تجربه‌ای نو و بدیع است، تاریخ و فضای وقوع داستان‌ها را با نگاهی فانتزی توصیف می‌کند و بوفالو را در مکزیکوسیتی، فیل را در بمبئی، خوک را در فیلادلفیا، شیر را در سیرک بزرگ ناپل ایتالیا و اسب را در میدان نقش جهان اصفهان به تصویر می‌کشد. در پایان نیز تصویر شاعر از رستوران طبیعت را پیش روی خوانندگان کتابش قرار می‌دهد و یک پرس ماهی زنده برای خرس، یک دیس استخوان درشت گاو برای سگ، یک سطل یونجه تازه برای اسب و یک ساندویچ مغز برای الاغ سرو می‌کند!
وی در مقدمه کتابش سخن اندیشه برانگیزی آورده است که در میان انبوه درختان جنگل و درست در میانه آن کتابخانه بسیار بزرگ، مجهز، مدرن و استثنایی وجود دارد که تمام کتاب‌های منحصر به فرد آن به صورت حیرت‌انگیزی روی برگ درختان نگارش یافته و بخش اعظم آن را تشکیل می‌دهد!
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1747بستن