کتاب معرفی کتاب

ناهید

کتاب «ناهید» داستان سفر دختری به همین نام به ایران پس از چندین سال در بحبوحه ی انقلاب اسلامی است. این رمان 216 صفحه ای جزو برگزیدگان سومین جشنواره داستان انقلاب است و سوره مهر آن را در سال 1391 به بازار عرضه کرده است. قیمت این کتاب 4500 تومان است.

تاریخ نشر: شهریور 1391

تعداد صفحات: 216

قطع: رقعی

شابک: 9780341752950

نوبت چاپ: اول

قیمت: 110,000 ریال

شمارگان: 2500

 

ناهید روضه دانشجوی فوق‌لیسانس تعمیر و مرمت آثار تاریخی، پس از سال‌ها از نیویورک به تهران آمده است تا قاتل پدرش را پیدا کند، اما انقلاب او را وارد قضایایی می‌کند که موقع ورود به ایران فکرش را هم نمی‌کرده است. اساساً شروع نفسگیر و پر تحرک رمان«ناهید» از جایی است که او  ناخواسته به تظاهرات مقابل دانشگاه پرتاب می‌شود و همین اتفاق به دستگیر شدنش می‌انجامد.
از این جا به بعد، شهریار زمانی داستانش را مدام به گذشته‌های دور و نزدیک می‏برد و از رهگذر نشان دادن گذشته خانواده ناهید در ایران و آمریکا، چهره‌ شخصیت‌های داستانش  را ترسیم می‌کند؛ شخصیت‌هایی که تحت‌تاثیر انقلاب یا نقاب‌هایشان را از چهره می‌اندازند یا می‌کوشند سهمی از این اتفاق عظیم را به دوش بگیرند.
در این میان، در داستان تو در توی «ناهید» پای ساواک به میان کشیده می‌شود  و ناهید به سائقه رشته تحصیلی‌اش، پی به یک قاچاق گسترده عتیقه می‌برد. اصغر پسر عمه ناهید هم از سویی می‌کوشد تا به انگیزه یک دلدادگی قدیمی به کمک ناهید بیاید اما از سوی دیگر، موقعیت مهم او در دستگاه رژیم، تردیدهایی را پیش رویش می‌گذارد. ماحصل این اتفاقات پیچیده و رنگارنگ، رمانی جذاب است که شخصیت اصلی آن، انقلابی از درون را هم تجربه می‌کند.


راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1699


بستن