کتاب معرفی کتاب

یک مرد یک زندگی

یک مرد یک زندگی، داستان زندگی شهید محمد‌حسن نظر‌نژاد از فرماندهان جنگ تحمیلی است. شهید نظرنژاد متولد فریمان است و قبل از انقلاب کشتی‌گیر معروفی بوده و چندین مقام کشوری هم داشته است. نظرنژاد در سال 57 برای حفاظت از انقلاب و برای مقابله با ضد انقلاب راهی کردستان، گنبد و سیستان می‌شود و با شروع جنگ به سوی جنوب کشور می‌شتابد‌. او در زمان جنگ فرمانده گردان، فرمانده محور و مسئول عملیات لشکر بچه‌های خراسان بود. وقتی جنگ تمام می‌شود با‌با‌نظر 160 ترکش توپ و خمپاره در بدن داشت و در جراحی‌های مختلف 57 ترکش از بدنش خارج ‌شد. این کتاب به بخشی از خاطرات دوست و یار صمیمی بابانظر اشاره دارد. کتاب دیگری هم به طور کامل و مفصل به زندگی بابانظر اختصاص دارد.

تاریخ نشر: بهمن 1389

تعداد صفحات: 96

شابک: 3-957-506-964-978

نوبت چاپ: دوم

قیمت: 70,000 ریال

شمارگان: 10000

 

دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری که پیش از این در مجموعه قصه فرماندهان، کتاب‌هایی بر اساس زندگی فرماندهان بزرگ اسلام تدوین کرده بود، این بار، کتابی براساس زندگینامه شهید داود نظرنژاد با عنوان «یک مرد یک زندگی» را در بیست و یکمین جلد قصه فرماندهان روانه بازار کرده است.
نویسنده کتاب که از منابع مکتوب موجود در کتابخانه تخصصی جنگ حوزه هنری برای نگارش و تدوین کتاب بهره برده است، تلاش کرده 10 داستان کوتاه کوتاه از زندگی شهید نظرنژاد را بر اساس خاطرات خانواده و همرزمان وی و برای گروه سنی نوجوانان بنویسد.
نیری می‌نویسد که می‌خواسته برای نگارش داستانی تحقیق کند که به نام این شهید برخورده و زندگی بابانظر را دستمایه قرار داده است. طوری که قصه پیدا کردن این داستان و شنیدن آن از زبان یک پیرمرد خادم در حرم امام هشتم، کم از قصه بابانظر ندارد.
هرچند این کتاب، کاملا داستانی روایت شده، اما نویسنده تلاش کرده شکل مصاحبه‌ای کار خود با آن پیرمرد را هم حفظ کند و این یکی از قوت‌های اثر است. بعد، همین مرد، راوی داستان بابانظر می‌شود و مثل یک دانای کل همه جا با او همراه است؛ در دوران نوجوانی، در آئین‌های اجتماعی روستا، در جبهه و ....
راهنمای خرید نسخه دسکتاپ راهنمای خرید نسخه موبایل
1593


بستن